Vekić i Lučić-Baroni završile svoje nastupe u kvalifikacijama Madrida

Vedran Babić • petak, 03.05.2013.

Obje hrvatske predstavnice u kvalifikacijama jakog WTA turnira u Madridu doživjele su poraze. Donna Vekić izgubila je od Južnoafrikanke Chanelle Scheepers, dok je Mirjana Lučić-Baroni protiv Amerikanke Madison Keys osvojila samo dva gema...

Petak nije bio sretan dan za jedine dvije hrvatske tenisačice u kvalifikacija Mutua Madrid Opena.

Prva je na teren izašla Mirjana Lučić-Baroni, iza koje je bio uspješan prošli tjedan u Stuttgartu. Ovog tjedna, međutim, drukčija priča.

Osma nositeljica Madison Keys nadigrala ju je za samo 53 minuta igre rezultatom 6:0, 6:2. 18-godišnja Amerikanka realizirala je pet od osam break lopti, a Lučić-Baroni ni jednu od šest.

Najbolje rangirana hrvatska tenisačica Donna Vekić izgubila je od Chanelle Scheepers 7:6 (7), 6:2.

Nakon tijesno osvojenog prvog seta, šestopostavljena Južnoafrikanka drugi je osvojila realiziravši dvije od šest break prilika. Vekić je u toj dionici ostala bez breaka unatoč četirima prilikama.