MAXtv Prva liga, 30. kolo, 04.05.2013, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1000
Suci: Strukan (Split), Fegeš (Nedelišće), Radić (Split)
Slaven Belupo
Dario Čanađija 79'
1:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Čanađija prekinuo crni niz Slavena nakon 154 dana bez pobjede

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 04.05.2013.

Na gradskom stadionu u Koprivnici ni Slaven Belupo ni Istra 1961 nisu impresionirali igrom, a utakmicu je na mahove bilo teško gledati, no konačno je, deset minuta pred kraj, mrežu protivnika zatresao veznjak Dario Čanađija i nakon 13 utakmica Farmaceutima donio pobjedu.

U Koprivnici su se susrele dvije momčadi koje su imale mnogo za dobiti pobjedom u međusobnom srazu. Istra je došla nastaviti pozitivni niz, nakon što je u prošlom kolu, nakon pet remija na domaćem travnjaku, pobijedila Cibaliju. S druge strane, Slaven Belupu je nakon 11 prvenstvenih i dvije kup utakmice, i punih 154 dana bez pobjede, i situacija na tablici počela patiti.

Ponukane time, momčadi kreću agilno, a u šestoj minuti domaćini stvaraju sjajnu priliku, Mateas Delić je probio po lijevoj strani i loptu zavrnuo pred Istrin gol, na nju želi natrčati Nikola Rak, no brži je vratar Antonio Ježina.

Nakon toga igra zamire, a pravih akcija nema te se mnoge situacije svode na napucavanje lopte. Vrijedi spomenuti 16. minutu, kad dolazi do situacije za "Oko sololovo". Nikola Rak centrirao je za Vedrana Purića, koji je pred golom protivnika, no njega ruši Puljanin Hrvoje Milić. Sudac Duje Strukan, inače u programu za mlade talentirane suce, pokazuje međutim da se igra dalje.

Gosti

VIP loža stadiona u Koprivnici bila je nauobičajeno puna, no to ne čudi kad se prisjetimo da će skoro lokalni izbori. No, uz lokalne političke dužnosnike i one koji se nadaju takvima postati, posebnu je pažnju plijenio Dinamov Zdravko Mamić, koji je također pratio susret Slaven Belupa i Istre. Neslužbeno, došao je pogledati Istrinog Hrvoja Milića.

Jedina prava Istrina šansa došla je u 25. minuti, kad je Mateo Sušić sjajno centrirao pred domaći gol, a loptu je glavom ka mreži uputio Goran Roce, no domaći je golman Silvio Rodić spreman za akciju.

Do kraja prvog poluvremena problemi sa strujom, rasvjetom i semaforom, kad je električna opskrba prebačena s gradske struje na generator, što je međutim brzo riješeno, a onda je došlo i do ozljede Petra Brleka, kojeg je na travnjaku zamijenio Martin Šaban, pa je domaća 11-orka konačno dobila pravog napadača u igri.

U drugi dio opet bolje kreću domaćini. Bila je to odlična akcija Martina Šabana, koji je nanizao pola Istrine obrane i potom vratio loptu za Dejana Glavicu, koji međutim cilja iznad gola. Šaban je u centru pozornosti i 15-tak minuta kasnije, kad Marasovu dugu loptu pokušava pretvoriti u gol glavom, no u trku je neprecizan i pogađa tek vratnicu.

U 68. minuti bio je red i na goste, pred Slavenov gol se probio Hrvoje Milić, kojeg neuspješno zaustaviti pokušava Stjepan Geng. Puljanin je brži i uspijeva loptu plasirati na gol Slavena, a Silvio Rodić vršcima prstiju sprječava najgore po Koprivničane.

U 79. minuti, konačno, trese se mreža. Odlično je povratnu loptu nakon gužve u gostujućih 16 metara iskoristio 19-godišnji Dario Čanađija i s 20 metara pogodio u suprotni kut mreže Antonija Ježine. Četvrti je to pogodak mladog veznjaka ove sezone, a pokazat će se da je bio i pobjedonosni, te je Slaven Belupu, nakon 154 sušna dana, konačno donio trobod.

Do kraja susreta naime, iako Puljani pokušavaju, a Slavko Blagojević je imao i odličan šut kojeg je ukrotio Rodić, rezultat se ne mijenja.

• Shadowfax04.05.2013. u 21:57
    Zato je Dario onak proslavil gol kad je Mamić bil u loži.Sudac je antitalent malo žešći, u rangu Matoca i Marića.