MAXtv Prva liga, 31. kolo, 11.05.2013, 19:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Dario Vrabec (Zagreb), Andrija Olujić (Zagreb)

Branimir Korać • subota, 11.05.2013.

Ništa lakše nije Zadranima nakon 31. kola MAXtv Prve lige. Nakon što su u gostima svladali Cibaliju i tako pojačali nade u ostanak u ligi, na svom travnjaku nisu uspjeli doći do sva tri boda protiv Slaven Belupa koji je tako i teoretski osigurao ostanak...

Domagoj Muić
62'
4
Ante Sarić
76'

(do 69')

Momčad Ferde Milina nije imala izbora uoči susreta protiv Slaven Belupa. Igrala joj je samo i isključivo pobjeda jer je završnica sezone iznimno neizvjesna i svaki izgubljeni bod na kraju može biti koban.

Tako je bilo i u prošlom kolu u Vinkovcima gdje je Cibalia podlegla pritisku i to su Zadrani iskoristili da bi u 31. kolu pod pritiskom pali Zadrani, a to umalo sa sva tri boda naplatio Slaven Belupo.

Momčad Romana Sovića odnijela je bod iz Zadra i tako pojačali neizvjesnost domaćinu od kojeg se u ovom susretu definitivno očekivalo više.

U prvom poluvremenu je bilo malo pravog nogometa, igra se dosta vodila oko sredine terena i niti jedna momčad nije uspjela ući u onu pravu stopostotnu situaciju. Pokušavali su domaćini pritisnuti i tako stvoriti probleme Slavenu, ali obrana gostiju na čelu s defenzivnim dijelom veznog reda lakoćom je rješavala te njihove pokušaje.

U drugom dijelu Zadar je zaigrao nešto bolje i to je urodilo plodom u 58. minuti kada je stigao do vodstva, a tragičar je bio Elvis Kokalović koji je skrenuo loptu u Rodićevu mrežu nakon udarca Josipa Bilavera.

Brzo nakon vodećeg gola imali su Zadrani priliku povisiti vodstvo, ali Ivančić iz blizine nije uspio matirati Slavenovog vratara i za to je stigla kazna u 80. minuti.

Koprivničanci su iz kontranapada uspjeli doći do poravnanja pogotkom Glavice, a u završnici susreta iz još jednog brzog napada Šaban je propustio donijeti gostima sva tri boda.

I dok Slaven Belupo posve miran dočekuje završnicu sezone, pred Zadranima su teški dani i iščekivanje posljednja dva teška dvoboja protiv Rijeke i Splita.

• Obrisan korisnik11.05.2013. u 23:30
    Niti sastava nema... Tužno je kada se utakmice francuske lige bolje poprate nego ove naše.