MAXtv Prva liga, 32. kolo, 18.05.2013, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 1.000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek)
Cibalia
Cibalia
Frane Vitaić 13' (11m)
1:0(1:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Cibalia s igračem manje bolja od Intera, rasplet borbe za ostanak u zadnjem kolu

Ante Zovko • subota, 18.05.2013.

Borbena Cibalia pobijedila je Inter 1:0 golom Frane Vitaića u 32. kolu MAXtv Prve lige i izjednačila se bodovno s njim i Zadrom prolongiravši rasplet situacije na začelju tablice za sljedeći vikend i posljednje kolo. Velika je ovo pobjeda Vinkovčana jer su od 18. minute igrali bez isključenog vratara Mladena Matkovića.

Michael Paradžiković
20'
4
Marin Matoš
45'
7
Luka Muženjak
68'

Nikola Radojičić
30'
12
Tomislav Bosec
46'
26
Stephan Vujčić
62'
Rajko Magić

Rani pogodak Frane Vitaića nekim je čudom bio jedini u Vinkovcima jer je Inter krenuo po izjednačenje, pogotovo je bio odlučan u drugom poluvremenu pogodivši u nekoliko navrata okvir Cibalijinog gola, no iskazao se i pričuvni vratar Paradžiković koji je neplanirano morao na gol.

Odluka o tome tko će sa Zagrebom u Drugu ligu past će u zadnjem kolu kada Zadar, koji sada ima 32 boda kao Inter i Cibalia i sutra gostuje u Rijeci. dočekuje Split, Cibalia ide u Osijek, a Inter dočekuje Slaven Belupo. Zaprešićani su zasad, dok Zadar ima utakmicu manje, u najboljoj situaciji jer imaju najbolju gol-razliku.

Vitaić je prvi zaprijetio u petoj minuti pogodivši prečku u petoj minuti poslije ubačaja iz kuta. Vitaić i Herceg u 12. su iskombinirali dupli pas, Herceg je srušio Vitaića u kaznenom prostoru, a isti igrač zabija za vodstvo Vinkovčana.

Mladen Matković svojom je nesigurnošću doveo Cibaliju u velike probleme. U 18. minuti zaradio je crveni karton. Vratar je trebao istrčati na loptu koju j pokušavao stići Budimir. Prvo se vraćao na gol, pa krenuo prema Interovu napadaču i srušio ga kao zadnji čovjek obrane ispred šesnaesterca. Ivan Bebek pokazao mu je put u svlačionicu.

Nije Inter do odmora uspijevao iskoristiti brojčanu nadmoć. Napadao je, ali jalovo i bezidejno. Sve se svelo na udarce iz daljine koji nisu imali preciznosti. Tako Inter nije uputio niti jedan udarac u okvir u prvih 45 minuta.

Međutim, u drugo je krenuo eksplozivno pogodivši četiri puta prečku u prvih pet minuta. Kramarić je lobom iz blizine svladao vratara Paradžikovića, ali uspio je pogoditi samo prečku nakon čega je lopta još jednom odskočila o istu metu. Paradžiković je zatim skinuo sjajan pokušaj Bagarića iz slobodnog udarca koji je gađao donji kut.

Sve je žešče napadao Inter dok su domaći čekali prilike iz kontri. Šariću je pripala najopasnija prilika u 69. minuti kad je volejem s ruba šesnaesterca gađao ravno u vratara Cibalije. Teško je vjerovati kako je završila utakmica bez novog pogotka. Inter je preko Kramarića i Oršića imao sjajne prilike, bio je i Delač pred domaćim vratima, ali Plavo-bijeli su izdržali.

• maxi18.05.2013. u 21:36
    ma to je njima nebitna utakmica pa nabrzinu naskrabaju, nisu uspjeli ni povatat sastave za pracenje uzivo, nije me to iznenadilo nego da su uopce pratili tu utakmicu uzivo, inace samo stave rezultat u zuti okvir na naslovnici, naravno kad su u pitanju nebitne utakmice da ne bude zabune