MAXtv Prva liga, 33. kolo, 26.05.2013, 18:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 2.000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Borut Križarić (Čakovec), Saša Fegeš (Nedelišće)

Josip Piršljin • nedjelja, 26.05.2013.

U posljednjem kolu MAXtv Prve lige Istra 1961 i Lokomotiva odigrali su 1:1. Bila je to utakmica koja nije imala rezultatski značaj jer su obje momčadi bile "zacementirane" na svojim pozicijama. Domaći su poveli preko Rocea iz slobodnog udarac, a poravnao je Chago na asistenciju Kramarića.

Istra 1961 je ugostila finalista Kupa u utakmici koja nije imala nikakvu rezultatsku važnost. Istra je osigurala šesto mjesto, dok su Lokosi već prije znali da ne mogu pasti s druge pozicije. Na stadionu Aldo Drosina okupilo se otprilike 2000 gledatelja po lijepom vremenu, idealnom za igru.

U početnim minutama nije bilo većih uzbudljivosti na terenu, igralo se uglavnom na sredini. Prva ozbiljnija prilika na susretu pripala je gostujućim nogometašima, Šitum je pucao s ruba šesnaesterca, ali njegov je udarac prošao pored stative Antonija Ježine.

Zeleno-žuti su uzvratili u 22. minuti kada je lijepo po strani prošao Horvat i ubacio u kazneni prostor Lokosa gdje je glavom pucao Prelčec, ali Picak je bio na mjestu. Omjer snaga u tim je trenucima bio podjednak, a u redovima gostiju najraspoloženiji je bio Šitum. Ipak, u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka.

U sličnom se tonu igralo i u drugom dijelu, a nakon sat vremena igre domaći su nogometaši uspjeli doći do pogotka. Prekršaj je u dobroj poziciji izborio Križman, a slobodan udarac s 20 metara odlično je izveo Roce i pogodio mrežu Picaka za vodstvo zeleno-žutih 1:0.

13 minuta kasnije Lokosi su se ipak vratili. Izjednačili su, a veliki je dio posla obavio Kramarić koji je prošao po lijevoj strani, došao do gola Ježine i potom poslao povratnu loptu za Chaga koji nije bio čuvan i mogao je mirno pogoditi mrežu Istre za 1:1. Do kraja utakmice ipak nije bilo novih pogodaka, te je završilo podjelom bodova.