Ukrajina u Podgorici deklasirala Crnu Goru, Poljska ostala kratka u Moldaviji

Vedran Babić • petak, 07.06.2013.

U skupinama H i I europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014. odigrane su ukupno tri utakmice. Ukrajina je s četiri pogotka u drugom dijelu potopila Crnu Goru i zakomplicirala situaciju u skupini H, dok je Poljska remizirala u Moldaviji. U skupini I Finska je kod kuće pobijedila Bjelorusiju...

Skupina H

Crna Gora - Ukrajina 0:4
Garmaš 52', Konopljanka 77', Fedecki 85', Bezus 90'+2'

Nogometaši Crne Gore doživjeli su prvi poraz u kvalifikacijama i ujedno kompromitirali poziciju broj jedan koju trenutno drže. Bolji su od njih u Podgorici bili Ukrajinci s uvjerljivih 4:0. Crna Gora tako ostaje na 14 bodova, dva više od Engleske i tri više od Ukrajine, no Englezi i Ukrajinci imaju utakmicu manje.

Prve velike prilike imali su domaćini. U 20. minuti neprecizan je bio Kecojević, a dvije minute kasnije Vučinić je promašio čisti zicer. Bio je oči u oči s gostujućim vratarem Pjatovim, ali je lopta otišla pored vratnice.

Uzvratili su potom Ukrajinci, no što zbog domaćeg vratara M. Božovića, a što zbog nesreće (stativa Jarmolenka), rezultat se ipak nije mijenjao. U samoj završnici prvog dijela Ukrajinci su ostali s igračem manje nakon što je Zozulja udario V. Božovića.

U 52. minuti šok za domaćina - Garmaš pogađa za vodstvo Ukrajine. U 66. novo neugodno iznenađenje za Crnu Goru. Volkov je zaradio drugi žuti karton pa je omjer igrača na terenu bio izjednačen.

U završnici utakmice Crna Gora se potpuno raspala. Konopljanka je 13 minuta prije kraja povećao na 2:0, a dvije minute kasnije i Pavićević je zbog drugog žutog kartona morao napustiti teren. Fedecki i Bezus potpuno su razmontirali domaćina.

Moldavija - Poljska 1:1
Sidorenco 37'; Blaszczykowski 7'

U Kišinjevu je Poljska propustila možda i posljednju priliku da se uključi u borbu za plasman na Mundijal.

Poljaci su poveli već u sedmoj minuti preko Blaszczykowskog te su tijekom cijele utakmice bili bolji, no zakazali su u realizaciji. Moldavija je krajem prvog dijela izjednačila preko Sidorenca i to je bio konačan rezultat.

Poljska još uvijek može zakomplicirati situaciju u vrhu skupine - ima pet bodova manje od vodeće Crne Gore i utakmicu manje - ali ždrijeb joj nije naklonjen. U rujnu dočekuju Crnu Goru, a zatim slijede tri gostovanja (San Marino, Ukrajina, Engleska).

Skupina I

Finska - Bjelorusija 1:0
Veremko 57'(ag)

U skupini I došlo je do promjene na dnu ljestvice. Ondje više nije Finska, koja je protiv Bjelorusije došla do prve pobjede. Sada su Bjelorusi na dnu.

Jedini pogodak postignut je u 57. minuti. Pod pritiskom Finca Hamalainena, gostujući vratar Veremko nespretno je poslao loptu u svoju mrežu.

• narada10808.06.2013. u 11:21
    @zoom plus da su otvorili vrata za dosad tek osrijedne Ukraine.
    narada108
  • narada10808.06.2013. u 11:17
    Eto kiksali su i drugi. Ove kvalifikacije su mozda najtvrdije dosad. Vatreni ako (potcrtam ako) se stignu izvuči u dvijema utakmicama baraza (a Crna Gora bi mogla biti protivnik), moze biti sretna.
    narada108
  • ZooM08.06.2013. u 01:31
    Ovaj poraz Crne Gore na domaćem terenu je veliko iznenađenje, imali su dobru šansu da osvoje skupinu a sada su u pitanje doveli i plasman u dodatne kvalifikacije jer ih čekaju teška gostovanja u Poljskoj i Engleskoj.