Josip Piršljin • petak, 07.06.2013.

Borba za drugo mjesto u skupini C dodatno se zakomplicirala pobjedom Austrije nad Švedskom u Beču. Austrijanci su time zadržali svoju poziciju ispred današnjih protivnika, te ispred Republike Irske koja nije imala problema protiv Farskih otoka pobjedivši 3:0 uz hat-trick Robbieja Keanea.

Skupina C

Austrija - Švedska 2:1
(Alaba 26' (11m), Janko 32'/Elmander 82')

Jedno od većih iznenađenja večeri priredila je Austrija koja je na Ernst Happel stadionu u Beču pobijedila Švedsku. Time se definitivno uključila u borbu za drugo mjesto u skupini C koje će se do kraja kvalifikacija voditi između nje, Republike Irske i Šveđana. Prvo mjesto u ovoj grupi "rezervirano" je za Njemačku koja je bila slobodna ovog petka.

Austrijanci su do vodećeg pogotka došli u 26. minuti. Martina Harnika je u svom šesnaestercu srušio gostujući vratar Andreas Isaksson, te je sudac pokazao na bijelu točku. Jedanaesterac je pucao igrač Bayerna David Alaba i bio je točan za 1:0.

Harnik je bio jedan od najzaslužnijih i za drugi gol domaće reprezentacije. Bio je asistent u 32. minuti kada je ubacio u kazneni prostor gostiju, a tamo se našao Marc Janko i glavom poslao loptu u mrežu Isakssona. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a do kraja utakmice Švedska je uspjela samo smanjiti rezultat preko Johana Elmandera na asistenciju Zlatana Ibrahimovića.

Republika Irska - Farski otoci 3:0
(Keane 5', 56', 81')

Nogometaši Republike Irske bez većih poteškoća su prošli domaći ogled protiv autsajdera Farskih otoka. Najzaslužniji za pobjedu 3:0 svakako je bio Robbie Keane koji je postigao sva tri pogotka. Irska ipak nije preskočila Austriju na tablici, već su te dvije reprezentacije poravnate.

Irska je uspjela u namjeri da dođe do što ranijeg pogotka. 32-godišnji Keane već je u petoj minuti načeo mrežu Gunnara Nielsena na asistenciju Aidena McGeadyja. Napadač Los Angeles Galaxyja novi je gol postigao u 56. minuti, ovog je puta asistent bio Seamus Coleman, a hat-trick je upotpunio devet minuta prije kraja.