MAXtv Prva liga, 1. kolo, 12.07.2013, 19:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 5.000
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Fegeš (Nedelišće), Crnčić (Vrbovec)

Ivan Pavić • petak, 12.07.2013.

Iako se prije susreta protiv Istre trener Rijeke Matjaž Kek pribojavao, uspostavilo se kako za to nije bilo razloga. S dva pogotka Benka i jednim Tomečaka, Rijeka je u novu sezonu krenula pobjednički...

Za početak je s dva pokušaja u drugoj minuti utakmicu otvorio Benko, a Istra je uzvratila u osmoj minuti kada je Križman oprobao udarac s 20 metara. U 14. minuti još jednom su zaprijetili domaćini. Škarabot je ubacio u šesnaesterac gostiju, Puležani nisu dobro očistili situaciju, a lopta je došla do Alispahića. Udarac veznjaka Rijeke dobro je obranio Ježina.

U 16. minuti Rijeka dolazi do vodstva. Novi igrač u riječkom dresu, Ivan Tomečak, dobro je primio dugu loptu Brezovca i s desne strane je čini se htio uputiti centaršut. Loptu je dotaknuo veznjak Istre Havojić i prevario vratara Ježinu.

U 25. minuti Istra je došla do najbolje prilike u prvom poluvremenu. Marić je pomalo nonšalantno ušao u duel s Batarelom koji je došao prvi do lopte, ali Vargić je sjajno obranio udarac Batarela iz blizine.

Još jednom su Puležani priprijetili prije povećanja vodstva Riječana. U 34. minuti Križman pokušava atraktivno škaricama, ali lopta odlazi iznad prečke. Pet minuta kasnije Rijeka postiže pogodak za udvostručenje vodstva.

Alispahić je snažno pucao iz daljine, a Ježina uspio obraniti. Lopta se odbila do Benka koji glavom prebacuje vratara gostiju i tako nastavlja sa sjajnim napadačkim učinkom od prošle sezone.

U drugom poluvremenu smanjio se malo intenzitet od strane domaćih koji su odlučili držati dva pogotka prednosti, dok Istra nije uspijevala doći do izglednijih prilika.

Prva prava prijetnja prema vratima gostiju dovela je do novog povećanja vodstva Rijeke. Čulina je pokušao iskreirati priliku za svoju momčad i uspio je nekako dodati loptu do Jugovića, a potom Jugović do Benka. Benko je s deset metara iz prve uputio niski udarac i uspio svladati Ježinu za 3:0.

Rijeka se ovom pobjedom u lijepom svjetlu predstavila svojim navijačima, a pojačanja koji su došli ovo ljeto i igrali, pokazali su da se na njih može računati.

• Obrisan korisnik13.07.2013. u 07:47
    Rijeka izgleda jako dominatno u prvom kolu protiv I Istre trebajih vidjeti protiv Hajduka u Splitu i protiv Dinama treće kolo na Kantridi ako bi to prosli mogu se boriti sa Dinamom za prvaka Hrvatske
  • USF192613.07.2013. u 01:42
    6.000 ljudi, sastavi su na Sportcom-u.
    USF1926
  • ronny198713.07.2013. u 00:42
    neopisivo bih volio vidjeti sastave, broj gledatelja...
    ronny1987
  • Obrisan korisnik13.07.2013. u 00:42
    Nisam zadovoljan jer sam pratio Rijeku tijekom priprema i to još nije to!!! Ok, da sada ne userem rezultat, dobro je, iako smo igrali bez tri igrača iz prvih 11. Biti će valjda bolje! Pozdrav svima koji su danas bili na tribinama, pod stijenama Kantride. ;)