MAXtv Prva liga, 1. kolo, 14.07.2013, 21:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 1.200
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Goran Perica (Šibenik), Robi Kezele (Rijeka)
Slaven Belupo

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • nedjelja, 14.07.2013.

Prvo kolo MAXtv Prve lige za ovu sezonu zatvoreno je u nedjelju navečer na stadionu u Parku mladeži. Domaćin Split upisao je pobjedu nad Slaven Belupom rezultatom 2:1. Za Split su zabila dvojica debitanata, a moglo je biti i uvjerljivije da su domaćini imali više koncentracije u realizaciji...

Mate Pehar
81'
7
Aljoša Vojnović
86'
15
Mario Kvesić
87'
Ivan Katalinić

Stanko Mršić debitirao je pobjedom na klupi Splita. U nadmetanju s također vrlo iskusnim Ivanom Katalinićem (bivšim trenerom Splita) na drugoj strani njegova je momčad slavila 2:1. Strijelci su bili debitanti Goran Roce i njegov sin Antonio Mršić u prvom dijelu.

Splitovci su uz to imali i jedanaesterac u drugom poluvremenu, no Rodić je obranio udarac Rebića. Imali su Crveni pored toga još nekoliko vrlo izglednih prilika pa je njihova pobjeda mogla biti i uvjerljivija. No, daleko od toga da gosti nisu imali nekoliko šansi za kojima mogu žaliti. Na koncu su realizirali jednu priliku u 89. minuti kada je Enes Novinić smanjio na 2:1. U nadoknadi su Splitovci bili pod pritiskom, ali su uspjeli sačuvati prednost.

Odmah u prvoj minuti susreta zapucao je Slaven, točnije Roskam, visoko preko gola. No ubrzo je Split preuzeo konce igre u svoje ruke. Erceg je zaprijetio u četvrtoj minuti iz slobodnog udarca, a Rodić obranio.

I onda u devetoj minuti Split je poveo. Belle se sjurio desnom stranom i ubacio na peterac gostiju, gdje Roce nije imao težak zadatak te je proslijedio loptu u mrežu za 1:0.

Rani primljeni pogodak natjerao je goste iz Koprivnice da se počnu otvarati. Pokušavali su preko brzih Glavice, Delića i Raka uhvatiti Splitovu obranu na spavanju, ali teško su dolazili u izgledne prilike.

Split je s druge strane počeo koristiti sve više prostora koji su im ostavljali suparnici. Mršić je bio blizu pogotka u 20. minuti kada je glavom pucao malo pored suprotnih rašlji. Prijetili su još Erceg i Rebić. Kako je poluvrijeme odmicalo, tako su se šanse množile.

U 27. minuti Slaven je mogao izjednačiti, no Zagorac je pravovremeno reagirao ispred nadolazećeg Raka. U istoj minuti na drugoj strani Mršić je s 20-ak metara uzdrmao vratnicu, a tri minute kasnije Fuštar je propustio zabiti za izjednačenje. Nakon Matoševa kornera glavom je pucao pored vratnice.

U 32. minuti Ibriks je promašio nešto što je teže promašiti nego pogoditi. Pucao je s dva metra, potpuno sam, a lopta je odletjela nekoliko metara preko grede. Prethodno je Rodić obranio udarac Rebića te se lopta odbila do Ibriksa.

Pred kraj poluvremena Split je nastavio s pritiskom. Roce je proigrao Bellea, koji se oslobodio svog čuvara i izašao sam pred Rodića, ali je pucao preko gola. U 44. minuti Crveni su ipak povisili na 2:0. Rebić je odradio golemi dio posla na lijevoj strani i ubacio za Mršića, koji je usamljen s desetak metara udaljenosti glavom matirao Rodića.

Početkom drugog poluvremena gostujući trener Ivan Katalinić napravio je nekoliko rošada u svom sastavu te je njegova momčad zaigrala nešto bolje. Prijetili su Rak, Matoš i Filipović, ali nisu bili precizni.

Split je prepustio inicijativu gostima i čekao svoju priliku iz drugog plana. I dočekao ju je. U 59. minuti na ubačaj Ibriksa s desne strane Fuštar je igrao rukom i sudac Bebek pokazao je na bijelu točku. Belle je prvi uzeo loptu, no penal je ipak izveo Rebić. Mladi reprezentativac Hrvatske pucao je dolje lijevo, no Rodić je pročitao njegovu namjeru. Ostalo je 2:0.

Mogao je Split do trećeg gola. Imali su šanse Erceg i Rebić, koji je u 87. minuti uzdrmao spojnicu. U 89. minuti Slaven je smanjio na 2:1 golom Novinića glavom nakon ubačaja Matoša. Zagorac je u toj situaciji morao bolje reagirati.

U posljednjim sekundama sudačke nadoknade Slaven je imao korner - pucali su Brlek i Glavica, no domaći su braniči blokirali njihove pokušaje i tako sačuvali minimalnu prednost Splita.

U sljedećem kolu Split gostuje u Puli kod Istre 1961, dok Slaven u Koprivnici dočekuje Hrvatski dragovoljac.

• Obrisan korisnik16.07.2013. u 22:17
    Vuga majstrore sad neka vide kakvog su igrača otpisali!! Jedna je legenda napada u HNL-u!
  • emilio2116.07.2013. u 12:30
    Jak je ovaj Split!!
    emilio21
  • JeremijaX15.07.2013. u 11:27
    Dosta nam je ovoga više... hoćemo Ligu 5!
    JeremijaX
  • skembi15.07.2013. u 08:58
    Bitno da Slavenu ne treba Vugrinec, a on je tip igrača koji za 20 minuta na terenu napravi promijenu...
    skembi
  • Forlan15.07.2013. u 00:32
    Ja mislim da se u prvom kolu jako puno vidjelo i da će ovih 5 ekipa koje su sad u prvih 5 biti na kraju sezone u gornjem dijelu tablice. Ono što se ne spominje je da postoji jaaako velika razlika između najboljih i najlošijih klubova (čitaj Zadar gubi 5:1 na STANOVIMA!!!) i mislim da će se stvoriti... [više na forumu]