MAXtv Prva liga, 3. kolo, 28.07.2013, 19:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 10.000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Križarić (Čakovec), Hudika (Varaždin)
Rijeka
Rijeka
0:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Rijeka i Dinamo na Kantridi odigrali miroljubivo i bez pogodaka

Ante Dubravac • nedjelja, 28.07.2013.

U derbiju trećeg kola MAXtv Prve lige na Kantridi Rijeka je dočekala Dinamo. U poprilično mirnoj utakmici bez velikih prilika susret je završio bez pogodaka s čime mogu biti zadovoljne obje momčadi.

Nakon što su u prošlom kolu odigrali bez pobjednika 1:1 na Poljudu nogometaši Rijeke na svom su stadionu dočekali aktualnog prvaka. Dinamo je na Kantridu došao s jasnom željom da potvrdi status najbolje domaće momčadi, ali i s mislima koje su bile okrenute prema utorku i dvoboju trećeg pretkola Lige prvaka u kojem se Modri sastaju sa Šerifom.

Rani termin početka utakmice i velika vrućina koja posljednjih dana vlada u Rijeci poprilično su utjecali na ono što su nogometaši obje momčadi prikazivali u prvom poluvremenu pa se većina igre odvijala na sredini terena bez pravih opasnosti za vratare.

Osim nekoliko pokušaja iz daljine najbolju priliku je imao Dinamo u 36. minuti kada je prvo Rukavina odlično pronašao Pivarića koji šalje idealnu povratnu loptu za Čopa, ali Dinamov napadač s desetak metara promašuje prazan gol.

Do kraja prvog poluvremena Dinamo je pokušao preko Leke i Husejinovića međutim Vargić je u oba navrata bio siguran pa se na odmor otišlo s početnih 0:0.

U nastavak susreta obje momčadi su ušle nešto odlučnije, a lijepu priliku za domaćine je propustio Kvržić u 57. minuti kada je na rubu šesnaesterca ostao potpuno sam, ali je loptu poslao preko gola.

Rijeka je bila nešto angažiranija u nastavku, ponajviše zahvaljujući Kvržiću koji je i u 66. minuti pokušao ugroziti Zeleniku, bez veće opasnosti. Petnaestak minuta prije kraja izravno iz slobodnog udarca je gađao Jugović, ali rezultatske promijene nije bilo.

U 77. minuti lopta je došla do Antolića koji dobro puca, ali domaći kapetan Knežević spašava vlastitog vratara koji bi vrlo teško zaustavio taj udarac. Do kraja susreta obje momčadi su prvenstveno pazile da ne prime pogodak pa je susret završio bez pogodaka i pobjednika.

U idućem kolu Dinamo dočekuje Split do će Rijeka nove bodove tražiti na gostovanju kod Zadra.

• Obrisan korisnik30.07.2013. u 23:59
    baš takvi kao ti su najodvratnija vrsta;)
  • Obrisan korisnik29.07.2013. u 14:55
    Dođi u The Besta pa češ vidit di se sakupljamo...ajde neka si se ti meni nasmija....
  • Obrisan korisnik29.07.2013. u 13:12
    Armada Sinj hahah, ja se jos smijen...strasno...a si se skupljate? Na Zankovoj glavici? joj da mi je to vidit...ma neka si ti meni ulipsa dan...Armada Sinj heheh
  • Obrisan korisnik29.07.2013. u 12:58
    ja samo nemogu shvatit sta hajdukovci rade na postu od rijeke i dinama? Previše iskompleksioniranih tovara na sve strane oces doc na fejs na sportski.net ili sportske novosti, oces doc na index ili neku drugu sportsku stranicu svugdje oni drkaju na postove rijeke
  • Obrisan korisnik29.07.2013. u 11:25
    Ajde Torrente ne trkeljaj... Svi su protiv Hajduka osim Glumca, jel? A i to je dovoljno...