MAXtv Prva liga, 3. kolo, 29.07.2013, 20:15 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb, gledatelja: 500
Suci: Pejin Tihomir (Donji Miholjac), Pataki Goran (Đakovo), Pejić Dražen (Vukovar)

Filip Han • ponedjeljak, 29.07.2013.

U posljednjoj utakmici trećeg kola Prve HNL Lokomotiva je u Kranjčevićevoj stigla do pobjede nad Slaven Belupom koja ju je dovela na prvo mjesto ljestvice. U utakmici s malo prilika u kojoj nijedna momčad nije pokazala puno, Zagrepčani su bili ipak nešto konkretniji što im se i isplatilo u 86. minuti kada je strijelac postao Leonard Mesarić...

Utakmica u Kranjčevićevoj otvorena je s nešto većim posjedom lopte domaćih, odnosno Lokomotive. Umor i ispražnjenost od utakmice s Dinamom iz Minska koji se spominjao prije utakmivce nije dolazio do izražaja te su Lokosi djelovali dosta trkački raspoloženo.

Prvu pravu priliku Lokomotiva je stvorila u desetoj minuti kada je na Slavenova vrata zapucao Šitum, no Silvio Rodić dobro je reagirao i odbio taj udarac. Momčad Tomislava Ivkovića bila je dominantna u prvih dvadesetak minuta, no nijedna prilika nije bila dovoljno konkretna za pogodak.

Tako je u kazneni prostor Farmaceuta upućeno nekoliko ubačaja od kojih nijedan nije realiziran. Koprivničani u tom razdoblju nisu stvorili značajnije prilike, tek je u 16. minuti Čanađija uputio udarac iz daljine koji je otišao preko grede.

Nakon početnih dvadesetak minuta gosti su ipak živnuli i počeli vršiti pritisak na posljednju liniju Lokomotive. Ipak, ni jedni ni drugi nisu uspjeli doći do pogotka iako je do poluvremena bilo još nekih šansi. U 21. minuti Šitum nije dobro reagirao nakon kornera te propustio šansu za pogodak, a 38. minuti zaprijetio je Pjaca iz polukontre, no Rodić je uspio obraniti i taj udarac.

Na kraju poluvremena iz šesnaesterca je pucao Mateas Delić, no lopta je otišla pored gola, te se s neriješenim rezultatom otišli na odmor.

Na početku drugog poluvremena obje su momčadi bile prilično rastrčane, no ni dalje nisu uspijevali stvoriti akcije iz kojih bi nastale ozbiljne prilike. U 53. minuti šutirao je Roskam, ali lopta je otišla pored vrata, a deset minuta kasnije najozbiljniji udarac za Farmaceute uputio je Melnjak, tada je Picak dobro reagirao i sačuvao svoju mrežu. Bio je to prvi Slavenov udarac u okvir gola na utakmici.

Lokomotiva je prvi put u drugom poluvremenu zaprijetila preko Barbarića iz daljine u 65. minuti, a sljedeći opasniji udarac imao je Chago u 73. minuti, no Rodić je uspio obraniti.

Novih uzbuđenja nije bilo sve do pred sam kraj utakmice, točnije do 86. minute. Tada je Lokomotiva napokon uspjela realizirati jedan od svojih ubačaja nakon što je glavom pogodio Leonard Mesarić.

Bio je to jedini pogodak na utakmici zahvaljujući kojem je Lokomotiva stigla na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Slaven Belupo i dalje čeka na prvu pobjedu u ovoj sezoni, trenutno se nalazi na osmom mjestu.