MAXtv Prva liga, 4. kolo, 03.08.2013, 21:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 5.750
Suci: Domagoj Ljubičić (Osijek), Miro Grgić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo)
Dinamo
Dinamo
El Arbi Hillel Soudani 88'
1:0(0:0) Split
Split

Aduti s klupe donijeli Dinamu pobjedu nad Splitom, zabio Soudani dvije minute prije kraja

Vedran Babić • subota, 03.08.2013.

Derbi četvrtog kola MAXtv Prve lige između Dinama i Splita na Maksimiru pripao je domaćinu. Iako su Modri tijekom cijele utakmice bili bolji, tek su u 88. minuti slomili otpor Crvenih i to u suradnji dvojice aduta s klupe...

Aljoša Vojnović
55'
22
Antonio Mršić
79'
20
Ivan Radeljić
86'
Stanko Mršić

Dinamo je od samog početka utakmice imao puno veći posjed lopte. Bio je bolji, ali je teško dolazio do izglednih prilika za pogodak. Split se dobro branio i uglavnom je čekao svoju priliku iz kontranapada i prekida.

Upravo je jedan prekid iznjedrio najbolju šansu poluvremena. Nakon ubacivanja sa strane lopta je stigla do Bilića, koji se na petercu othrvao Šimunoviću i pucao, no Zelenika je odličnom reakcijom sačuvao praznu mrežu.

U 26. minuti istaknuo se i gostujući vratar Zagorac obranivši udarac Fernandesa glavom nakon ubačaja Rukavine. U narednom periodu tempo utakmice je pao, no u samoj završnici Modri su pritisnuli.

U 43. minuti ponovno je sjajno reagirao Zagorac nakon udarca Halilovića, a minutu kasnije zaprijetio je i Rukavina. Pucao je s ruba kaznenog prostora, ali lopta je odletjela malo preko Zagorčeve grede.

Na poluvremenu je Dinamov trener Krunoslav Jurčić napravio dvije zamjene. Izašli su Pamić i Pivarić, a ušli Husejinović i Lima, kojemu je to bio debi u modrom dresu.

Odmah je Dinamo nastavio s pritiskom s kraja prvog poluvremena. Kramarić je pucao pored gola, a Zagorac je obranio pokušaj Fernandesa. Redovito su gotovo svi igrači Splita bili iza lopte, a posljednjih 20-ak minuta Jurčić je na teren poslao i svog posljednjeg aduta s klupe, Soudanija.

U jeku Dinamova pritiska imao je i Split jednu šansu. Vojnović je u 73. minuti dodao za Ibriksa, kojemu je nedostajalo pola koraka da do lopte stigne prije Dinamova vratara Zelenike.

Zagorac je obranio još dva udarca, Fernandesa i Rukavine, te je izgledalo kako će Splitovci uspjeti sačuvati vrijedan bod.

A onda su u 88. minuti Husejinović i Soudani stvorili vodeći pogodak Dinama. Husejinović je prebacio cijelu obranu Splita i pronašao Soudanija, koji je rutinski matirao Zagorca za 1:0. Do kraja utakmice ostalo je premalo vremena da Split promijeni ishod.

• Obrisan korisnik04.08.2013. u 07:47
    Ti čekaš Sammira da bi vezna linija igrala brže??? Pa on je taj kojim potezom više uvik sve uspori.
  • FMfanatic04.08.2013. u 01:19
    @Kracho mali Halilović je danas fantastično odigrao na ovoj središnjoj poziciji... puno bolje mu ovo leži, bio je jedan od najboljih pojedinaca u Dinamu!! ne znam čemu opet napadi na njega
    FMfanatic
  • cib250604.08.2013. u 00:32
    Pinto odlican,Zelenika malo posla,ali kada ga je bilo imponira sigurnoscu u izlascima s gola.Najveca mana Dinama je sto ova momcad igra u apsolutno krivo postavljenom sustavu,svi napadi idu preko krila i tu nazalost odlicni kramaric ne moze doci do izrazaja,nadam se da ce ga kad se vrati sammir... [više na forumu]
    cib2506
  • Kracho03.08.2013. u 23:51
    Zaslužena pobjeda na kraju iako je i Split mogao zabiti! Ovog Halilovića pod hitno treba malo u juniore poslati dok malo ne ojača i očvrsne. Isto tako stoperi su nam loši, Šimunović je još nesiguran, a Addy je kikser. Zelenika baš dobar..