MAXtv Prva liga, 4. kolo, 04.08.2013, 21:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 9.000
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Kezele (Rijeka), Crnčić (Vrbovec)

Franko Andrijašević s dva pogotka donio Hajduku pobjedu i povratak na vrh

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 04.08.2013.

Hajduk je pobijedio Hrvatski dragovoljac i vratio se na vrh ljestvice, barem do ponedjeljka i Lokomotivine utakmice. Splićani su u prvom poluvremenu dominirali, ali i promašivali, no s dva pogotka Franka Andrijaševića Bili se ipak mogu mirno okrenuti Gruziji...

Mario Rašić
37'
22
Sven Jajčinović
56'
8
Krešo Ljubičić
66'
Krešimir Ganjto

Hajduk je na Poljudu dočekao Hrvatski dragovoljac između dva europska okršaja s gruzijskom Dilom. Neobičnih prvih 45 minuta bilo je začinjeno Hajdukovom dominacijom i promašajima, promašenim jedanaestercem Dragovoljaca i čak tri izmjene prije odmora.

Splićani su od početka jurnuli po nova tri boda i došli do vodstva u 19. minuti. Kiš je ubacio s desnog krila, Bencun propustio loptu do Andrijaševića, koji iz drugog pokušaja šalje loptu u mrežu za Hajdukov vodstvo.

Dvije minute kasnije vratar gostiju Čović obranio je prigodu i bolju od jedanaesterca. Kiš je čak i dobro pucao s desetak metara, ali sjajan refleks vratara Crnih ostavio je goste u utakmici. Hajduk je nastavio pritiskati, promašivali su Bradarić, Kiš, Bencun, a u 29. minuti na strani Crnih bila je i vratnica. Pucao je Vršajević.

U jeku Hajdukovih napada - penal za Dragovoljac. Na jedan ubačaj skočili su Jazvić i Milović, Hajdukovog stopera lopta je pogodila u ruku, ali Jazvić s bijele točke nije uspio savladati vratara Kalinića. Ubrzo je i zamijenjen jer nije poštovao trenerovu odluku da kazneni udarac puca - Sivonjić.

I Tudor je u prvom dijelu morao napraviti čak dvije izmjene, ali iz posve drugačijih razloga. Milić je zbog ozljede morao napustiti travnjak već u 7. minuti, a Jozinović u 35.

Drugo poluvrijeme bilo je prilično tiho sve do 65. minute, kad je Sušić ubacio iz kornera, a Franko Andrijašević desnom nogom pogodio donji lijevi kut za svoj i Hajdukov drugi pogodak.

Točno deset minuta kasnije Dragovoljci se vraćaju u utakmicu. Kluk je ubacio s desnog krila, Doležal u sredini prebacio loptu na drugu vratnicu gdje ju je dočekao Danijel Zlatar i poslao u mrežu.

Bencun je imao prigodu za riješiti utakmicu u 79. minuti, ali je promašio loptu usamljen na drugoj vratnici. Gosti su u još nekoliko navrata "strašili" domaće navijače, ali do kraja ipak nisu uspjeli drugim pogotkom izbjeći poraz.

Hajduk je na koncu potpuno zasluženo slavio, iako je previše toga promašio. Od sutra ujutro kreće "akcija Tbilisi".

• Obrisan korisnik05.08.2013. u 10:06
    zna li netko zašto ne igra anđelković?? zbog ozljede ili???
  • maxi05.08.2013. u 00:55
    znam da nije toliko bitno ali po meni je bilo vise od 8000 ljudi, sjever skoro pa pun, istok kako tako a zapad je zapad :D 10000 najmanje
    maxi
  • Obrisan korisnik04.08.2013. u 23:35
    Lijepa utakmica, dobar nogomet se igrao na ovoj vrućini, Dragovoljac je odigrao vrlo dobro drugo poluvrijeme. Šteta što su u prvom bili malo zbunjeni ili više bih rekao impresionirani pa nisu pružili pravi otpor, ali da su zabili jedanaesterac, možda bi drukčije izgledalo. Od srca želim Hajduku da... [više na forumu]
  • Kojot_5004.08.2013. u 23:10
    navažnija je pobjeda i osvajanje tri boda.Sve u svemu dosta dobra utakmica (i s jedne i s druge strane)