MAXtv Prva liga, 4. kolo, 05.08.2013, 20:15 h, Aldo Drosina, Pula, gledatelja: 3500
Suci: Marić Bruno (Daruvar), Fejer Dražen (Bjelovar), Loparac Goran (Sladojevci)

Lokosi u infarktnoj završnici vratili vrh tablice

Ivana Strahija • ponedjeljak, 05.08.2013.

Gotovo je i četvrto kolo domaćeg prvenstva, a Lokomotiva je u Puli, u infarktnoj završnici i usred dominacije domaćih nogometaša, uspjela preokrenuti 1:0 i s tri boda opet zasjesti na prvo mjesto tablice.

U Puli večeras uistinu teških prvih 45 minuta, kojih najbolje upisuje zbilja skromni broj akcija na gol. Domaći nogometaši imali su šest udaraca prema gostujućem golu, Zagrepčani njih četiri, ali je svega jedan bio opasan i u okvir gola.

Bio je to pokušaj Petra Mišića u 17. minuti, koji je pretrčao Juru Obšivača bez ikakvog problema i zapucao na pulska vrata, no vratar Antonijo Ježina dobar je u obrani svoje mreže.

Od ostalih situacija u prvih 45 minuta može se izdvojiti sam početak, kad Alves De Oliveira Josiel pronalazi Dejana Radonjića, no kapetan Lokomotive Leonard Mesarić izbija mu loptu ispred noge, a u akciji je bio i gostujući vratar u 44. minuti, kad je Fausto Budicin odigrao za Sandija Križmana, a Dominik Picak obranio svoj gol.

U drugo poluvrijeme domaćini kreću energičnije i uspostavljaju dominaciju na travnjaku, a ono što će uslijediti najavio je u 52. minuti Ivan Miličević. poslavši loptu tik pored Lokomotivinh vrata.

Rezultat se mijenja u 65. minuti, nakon što je vrućina očito uspavala Lokomotivinu obranu. Istra ima udarac iz kuta, lopta stiže do Joa, koji puca na gostujući gol neometan Mattiasom Chagom. Vratar Picak odbija loptu, no tek na nogu Križmana, kojem ostaje proslijediti je u mrežu Lokomotive.

Sedam minuta kasnije, Istra je mogla imati 2:0. Opet je u centru akcije bio Križman, za kojeg je odigrao Radonjić, no lopta odlazi pored gola.

U 86. minuti stiže kazna za taj propust. U trenutku kad je Petar Franjić, nakon jednog duela, legao na travnjak, Lokosi nastavljaju s igrom, Tomislav Martinac igra za Karla Bručića, a ovaj loptu servira za Mišića, koji lako matira Ježinu.

1:1 izaziva veliko negodovanje domaće klupe, Igor Pamić ulazi u teren i kreće svađa, koja međutim nije dugo potrajala.

Nije dugo potrajao ni remi, jer u 89. minuti Lokomotiva izvodi odlični kontranapad, strijelac Mišić juri svom brzinom i dodaje za Marka Pjacu, koji pronalazi put do mreže za 1:2.

Nervoza na travnjaku je u posljednjim minutama i sudačkoj nadoknadi opipljiva, a u 92. minuti je i eskalirala do obračuna šakama. S po crvenim kartonom završili su Mesarić i Franjić, a nakon što je sve to bilo gotovo, još je slobodnjak imao Križman, koji međutim nije uspio zabiti.

• Obrisan korisnik06.08.2013. u 10:37
    Golovi čisti, sudac nek se ostavi suđenja i kraj. A Pamić je scene trebao raditi onda kad su trebali biti crveni kartoni, a ne kad je Lokomotiva zabila regularan gol. Trebao je i on dobiti crveni karton, jer non stop se piše kako imamo seljačiju od lige, ponašanja ovakva ili onakva i onda on... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.08.2013. u 09:41
    Ni prvi ni zadnji put viđeno na sportskim terenima da se gol zabije dok jedan od igrača leži na zemlji... nije fair play al je po pravilima i tu je kraj priče... ovo pisanje dinamo2 (lokomotiva) i dinamo3(rijeka) je besmisleno... ko je kriv hajduku što nemože na svoju stranu privući split i zadar... [više na forumu]
  • karioke bučani06.08.2013. u 09:37
    dinamo2 vi ste sramota!!!!
    karioke bučani
  • Obrisan korisnik06.08.2013. u 08:44
    Uključim u 86' minuti... i kontam, gotovo je, šteta što sam sve propustio...kad ono, Franjić leži Lokosi zabijaju, Pamić bije Ivkovića, pa se Franjić čudesno diže kako bi udario Mesarića... ukratko, sve sam vidio :)