MAXtv Prva liga, 6. kolo, 18.08.2013, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 10.000
Suci: Damir Batinić (Osijek), Pataki (Đakovo), Berger (Osijek)
Hajduk
Hajduk
Anton Maglica 77'
1:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Maglica u završnici osigurao Hajduku pobjedu protiv Slaven Belupa

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 18.08.2013.

Dugo je Slaven Belupo držao "nulu" na Poljudu, no Anton Maglica je u 77. minuti spasio i Hajduk, ali i suca Batinića na kojeg bi se zasigurno sručio gnjev zbog nedosuđenog kaznenog udarca za Hajduk. Splićani su tijekom 90 minuta bili bolji, ali do 77. minute nisu pronalazili put do koprivničke mreže...

Hajduk je dočekao Slaven Belupo s imperativom osvajanja tri boda uoči serije od tri gostovanja. Opet su poljudske tribine bile dobro popunjene, a prije početka igrači Hajduka posebnim su majicama izrazili podršku teško ozlijeđenom Miji Caktašu.

Hajduk je krenuo žestoko u prvih nekoliko minuta, triput zaprijetio u prvih desetak minuta, ali i brzo "ugasio" pritisak. Gosti su ubrzo preselili bitku na sredinu terena.

I danas se nastavila Hajdukova serija ozljeda, pa je Mikanovića već u 23. minuti morao zamijeniti Lučić. Mikanović je ozlijedio zglob u jednom napadu kad je punom težinom stao na loptu.

Maglica je u 26. minuti bio u dobroj situaciji, ali je umjesto šuta tražio Mujana na drugoj vratnici prejakom loptom. Prijetio je još Andrijašević u 34., na drugoj strani dvaput Filipović, ali na odmor se otišlo bez pogodaka.

Prva velika prigoda u drugom poluvremenu opet je donijela muke po sucima. Mujan je s desnog krila ubacio loptu, Purića je pogodila u ruku u kaznenom prostoru, ali sudac Batinić nije pokazao na bijelu točku. U nastavku akcije Rodić je obranio udarac Maglice, ali prosvjedovali su Splićani zbog nedosuđenog kaznenog udarca čim je lopta izašla izvan terena.

U 63. minuti Maglica je oči u oči s Rodićem, ali ga ne uspijeva prebaciti, a Kiš jedan volej s desetak metara u 67. minuti šalje preko grede. Pritiskali su Splićani i dalje i nagrada je stigla u 77. minuti.

Vršajević je pobjegao po desnom krilu i ubacio u peterac, Mujan je prsima na drugoj vratnici spustio loptu prema mreži, ali Rodić odbija na samoj gol-liniji. Natrčava Anton Maglica i uspijeva progurati loptu u mrežu za ipak zasluženo splitsko vodstvo. Spasio je tim pogotkom Maglica i svoju momčad, ali i suca Batinića vike nakon utakmice zbog nedosuđenog jedanaesterca u 50. minuti.

Hajduk je tako ipak uspio u namjeri da s tri boda protiv Slaven Belupa krene u seriju od tri gostovanja, nakon kojih na Poljud stiže Dinamo.

• Obrisan korisnik19.08.2013. u 15:38
    Ha, živi bili pa vidli. Na početku sezone je uvijek puno analiza i filozofija a na kraju 80% toga ispadne bez veze :PP.S. Tvoja svadba? Ako da čestitam!!! :)
  • Naronitanis19.08.2013. u 15:33
    Ne mogu ti odgovoriti na PP-u jer imam manje od 100 postova (mogu privatne poruke slati samo administratorima i moderatorima nije moja krivnja), jer me nema često na forumima (zadnjih dana sam malo češće, pripremam se za svadbu, pa ovdje odmaram mozak od svakodnevnice i napetosti zbog priprema)... [više na forumu]
    Naronitanis
  • Obrisan korisnik19.08.2013. u 15:19
    Žao mi je što si shvatio moje kritike kao napad na tebe na osobnoj bazi, smatram da si jedan od realnijih komentatora ovdje i dijelovi mojih postova koji se mogu uzeti kao vrijeđanje se odnose na neke druge komentare i komentatore koje znam susresti po forumima ali sam ih, eto, izbacio u onoj... [više na forumu]
  • Naronitanis19.08.2013. u 15:13
    @el capitanoOvdje se radi o HNL-u i zanimljivo je da se ti izbjegavaš referirati na HNL. Vidim da si i veliki trener,pa zaključuješ kako bi Hajduka pobjediloi svi u HNL-u koji bi postavili taktiku kao Dila. Za takvu taktiku treba imati i igrače, a bome velika većina ih u HNL ni nema. Respekt je... [više na forumu]