MAXtv Prva liga, 6. kolo, 18.08.2013, 19:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 2.000
Suci: Klaić Lukša (Konavle), Perica Goran (Šibenik), Radić Hrvoje (Split)

Ivana Strahija • nedjelja, 18.08.2013.

U Zadru večeras izuzetno sparno vrijeme, no dobra posjeta od oko 2000 gledatelja imala je priliku vidjeti zanimljiv prvoligaški nogomet. Oba su gola pala u prvom poluvremenu, u drugom su domaći propustili realizirati penal...

Jakov Surać
54'
14
Frane Čirjak
70'

Leopold Novak
59'
10
Mario Rašić
76'
14
Filip Jazvić
89'
Krešimir Ganjto

Kao i Modre pred tjedan dana, Hrvatski dragovoljac je uspio iznenaditi i Zadar te se tako maknuti s dna prvoligaške tablice. Sigećani su na Stanove stigli na krilima dobrog raspoloženja nakon remija s hrvatskim prvakom, predstavili su se u dobrom svjetlu i tako najavili da ih ne treba unaprijed otpisati.

Zadrani pak nisu uspjeli iskoristiti svoj pozitivni zamah, zavrijeđen sjajnom pobjedom od 3:1 u Parku mladeži u Splitu, a sigurno će još jedno vrijeme kapetan Želimir Terkeš željeti da je izabrao drugu stranu kod pucanja jedanaesterca.

Susret počinje zanimljivo i aktivno, a momčadi se izmjenjuju u posjedu lopte i akcijama za gol. Do pogotka ipak dolazi domaća momčad u 24. minuti. Šime Gržan prošao je po desnoj strani i vratio loptu na 17 metara, gdje je njegov kolega Ante Sarić dobro koristi i zabija za 1:0.

No, ne treba dugo čekati ni na odgovor gostiju iz Zagreba. Već u 28. minuti je Dario Tomić uputio dobar centaršut na gol Zadrana, a Jan Doležal loptu glavom šalje pod prečku domaćeg gola.

Do kraja poluvremena, ali i u drugom dijelu, Zadrani traže povratak u prednost, Gržan je posebno aktivan u razigravanju svojih napadača, no mreže ostaju mirne.

A onda, u 71. minuti, osmjehnula se domaćima sreća. Strijelac Doležal ruši u Dragovoljčevih 16 metara Luku Begonju, a sudac Lukša Klaić pokazuje na bijelu točku. Odgovornost preuzima kapetan Terkeš, no odabire krivu stranu. Udarac mu je pročitao i inače odlični vratar Dragovoljca Ivan Čović i obranio te tako donio svojoj ekipi zasluženi bod.

• Obrisan korisnik18.08.2013. u 21:39
    tipični zadar nikad ne uspiju spojiti dvi dobre utakmice,a dragovoljac skuplja bod po bod.....