Sportnet • nedjelja, 18.08.2013.

Laurent Blanc još će pričekati na prvu prvenstvenu pobjedu na klupi Paris Saint-Germaina. Branitelji naslova i nakon drugog prvenstvenog kola ostao je bez pobjede, večeras im je bod u Parizu spasio Edinson Cavani.

Nakon podjele bodova u prvom kolu s Montpellierom, nogometaši PSG-a i u premijeri pred svojim navijačima morali su se zadovoljiti samo bodom. Ajaccio je prošle sezone jedva sačuvao prvoligaški status, ali je u Parizu pružio dobar otpor i izborio konačnih 1:1.

Već u devetoj minuti gosti su šokirali aktualnog prvaka. Benoit Pedretti prekrasnim je udarcem s dvadesetak metara poslao loptu iza leđa Salvatorea Sirigua, pa je Ajaccio usprkos prilikama domaćina na odmor odnio prednost od jednog pogotka.

Pritisak Parižana u nastavku je rastao, Thiago Silva pogodio i gredu, a četiri minute prije kraja gosti su ipak pokleknuli zahvaljujući trenutku inspiracije Edinsona Cavanija. Urugvajac je primio loptu na rubu kaznenog prostora, lijepim potezom prevario čuvara i snažnim udarcem spasio bod braniteljima naslova.

U ranije odigranoj utakmici Lorient je došao do prve ovosezonske pobjede, pred domaćim navijačima svladali su Nantes s 2:1. Autgolom Fabiena Audarda gosti su došli do prednosti u 17. minuti, no Vincent Aboukabar je do odmora vratio utakmicu na početak, a Jeremy Aliadiere pola sata prije kraja osigurao bodove Lorientu.

• nido19.08.2013. u 13:13
    Strasna statistika PSG-a sinoc na tekmi, kada sam vidio koliko su dominirali, nevjerojatno je da nisu pobjedili...