MAXtv Prva liga, 7. kolo, 24.08.2013, 19:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 2.500
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Pejić (Vukovar), Berger (Osijek)

Ivana Strahija • subota, 24.08.2013.

Dinamo je u Koprivnici stigao do pobjede nad dobrim Slaven Belupom, koji se nije uspio oporaviti nakon gola primljenog zbog velike pogreške vratara Silvija Rodića.

Gostovanje u Koprivnici je unatoč teškom terenu natopljenom kišom završilo dobro za zagrebačke Modre, koji su se s 3:1 oporavili od poraza protiv bečke Austrije. Trenerski tandem Zoran Mamić i Damir Krznar odlučio se na dosta promjena u odnosu na posljednju odigranu utakmicu, izostavili su Zeleniku, Šimunića, Husejinovića, Pivarića, Pamića i Soudanija, a u prvih 11 poslali Sandomierskog, Šimunovića, Antolića, Sammira, Beqiraja i Limu.

U domaćem sastavu zabilježene su četiri promjene u odnosu na Poljud i poraz od 0:1 protiv Hajduka. Ivan Katalinić je u igru poslao Grgića, Delića, Gregurinui Novinića, a nije bilo Purića, Čanađije, Filipovića i Glavice.

Prvi pogodak Dinamo postiže već u sedmoj minuti, kada je Sammir kroz šumu nogu točno pronašao Fatosa Beqiraja, malo van kaznenog prostora Slavena. Beqiraj silovito kreće na domaći gol, "važe" golmana Silvija Rodića i šalje loptu u praznu mrežu.

Nakon 0:1 domaći se malo muče s terenom, a onda u igru ulazi Vedran Purić, nakon što je Katalinić odlučio s travnjaka povući "požutjelog" Ljubana Crepulju. U 18. minuti Purić šalje dugu loptu iza leđa Dinamove obrane, gdje Enesa Novinić bježi Šimunoviću i u situaciji jedan na jedan s Poljakom Grzegorzom Sandomierskim izlazi kao pobjednik za 1:1.

Kaznu će plaćati i Slaven Belupo

U više navrata tijekom utakmice opet je bilo "rasističkih" skandiranja na račun Dinamovog šefa Zdravka Mamića, a u 76. minuti su prekid izazvale zapaljene baklje ubačene u teren. Kako se oboje smatra propustom organizatora utakmice te je kažnjivo po Disciplinskom pravilniku HNS-a, Slaven Belupo će najvjerojatnije uskoro dobiti "lijepi" račun od disciplinskog suca.

Izjednačenje donosi novi polet domaćoj momčadi, no gruba pogreška golmana Rodića u 24. minuti odnosi osmjehe s lica igrača u plavim dresovima. Situacija koju je teško opisati vratila je Dinamo u vodstvo, nakon što je Sammir s 20 metara izveo slobodni udarac. Lopta je okrznula Beqiraja u živom zidu, a potom se od Juniora Fernandesa odbila prema vratima domaćih. Rotacija je, međutim, prevarila Rodića, koji je "zaplivao" u pogrešnu stranu, a lopta ušla u mrežu.

Petnaestak minuta trebalo je domaćima da se saberu, a u 39. minuti imaju priliku za ponovno izjednačenje. Purić je u 16 metara Dinama poslao dobru loptu, Lee Addy je propušta zaustaviti, no Novinić i Mateas Delić pred golom Dinama nisu bili dovoljno brzi da bi je iskoristili.

Na odmor se odlazi s 1:2 na semaforu, a u nastavku domaćini nastavljaju parirati hrvatskom prvaku. U igri se u dresu Slavena našao i Dejan Glavica, zamijenivši strijelca Novinića, te je umalo iskoristio pogrešku gostujućeg vratara. Dinamov se golman u 58. minuti "zaigrao" s loptom, a zatim bio prisiljen panično šutirati kad je Delić krenuo na njega. Lopta dolazi do Glavice, ali on puca iznad gola.

Pred kraj regularnog dijela utakmice, sjajna prilika za goste. Arijan Ademi je pucao, Rodić obranio, odbijenu loptu pokušao pospremiti Fernandes, no Hrvoje Plazanić glavom brani mrežu domaćih.

I kad se činilo da će susret završiti minimalnom prednošću Dinama, rezultat se na semaforu mijenja, a Fernandes dolazi do još jednog pogotka. U 94. minuti izbjegao je zaleđe, s loptom potrčao u domaćih 16 metara, prebacio nemoćnog vratara Rodića te tako potvrdio Dinamovu pobjedu.

• Obrisan korisnik25.08.2013. u 11:23
    Obrana katastrofa, Addy koji treba biti najsigurniji iza kriminalno je odigrao, sreća njegova da igrači Slavena ne znaju gol zabiti. Podsjetio me na Carlosa prije par godina, ne može to dobro završiti u Europi ako Dinamo ne dovede kvalitetnog braniča. Antolić i Beqiraj su odigrali odlično... [više na forumu]
  • Papa Bear25.08.2013. u 09:56
    Rodić je odigrao dvicu na poluvremenu...
    Papa Bear
  • Obrisan korisnik25.08.2013. u 07:03
    ovo je dinamu nedopstajalo protiv austrije- gol iz zaleđa i vratar koji sam sebi zabije gol kada to treba dinamu.............tata nije mogao kupiti.....
  • Obrisan korisnik24.08.2013. u 23:10
    Današnja igra Dinama izgleda onako kako bi trebala izgledat s obzirom da se 70% momčadi promijenilo,znači gotovo negledljivo,nema još tu timske igre i trebat će vremena da se to uigra,nadajmo se s nekim kvalitetnim trenerom.Teško da ćemo proć Austriju,Bjelica ima jebenu ekipu koja je na okupu već... [više na forumu]