Atlético Madrid 5:0 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Atletico Madrid protiv Rayo Vallecana nastavio s uvjerljivim pobjedama

Ante Dubravac • nedjelja, 25.08.2013.

Nedjeljni program španjolskog nogometnog prvenstva otvorili su Atletico Madrid i Rayo Vallecano. U potpuno jednosmjernom susretu domaćini su došli do sigurne pobjede kojom su podigli raspoloženje u svlačionici uoči susreta s Barcelonom.

Nakon što su u prošlom kolu na gostovanju savladali Sevillu, a zatim u prvom susretu Superkupa protiv Barcelone odigrali 1:1 nogometaši Atletica na svom su stadionu dočekali Rayo Vallecano koji je sezonu otvorio savladavši Elche 3:0.

Od početka susreta domaćini su odlučno krenuli s ciljem da što prije dođu do pogotka. Uvodni pritisak im se isplatio u 17. minuti kada je korner s desne strane izveo Gabi, a na petercu se najbolje snalazi Raul Garcia koji glavom zabija za 1:0.

Samo tri minute bile su dovoljne domaćinima da udvostruče vodstvo. Arda Turan je prošao po lijevoj strani i u sredini pronašao potpuno samoga Diega Costu koji iz blizine zabija za 2:0. Prva dva udarca u okvir gostujućih vrata završila su u mreži nemoćnog Cobena.

Nastavak tradicije da svaka prilika postane pogodak viđen je u 36. minuti kada je Costa odlično izbacio Turana koji mirno zaobilazi gostujućeg vratara i pogađa za prednost od tri pogotka s kojom su domaćini otišli i na odmor.

I nastavak drugoga poluvremena ponudio je isto stanje na terenu pa je već nakon osam minuta Atletico Madrid došao i do četvrtog pogotka. Turan je centrirao s lijeve strane, a glavom loptu u mrežu posprema Thiago. Domaćini su nastavili s pritiskom i stvaranjem izglednih situacija, a najbliži pogotku je bio David Villa koji je desetak minuta prije kraja susreta sa samo pet metara pogodio prečku.

Do kraja susreta Atletico je potpuno usporio igru i mirno čuvao loptu. I kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk Filipe Luis je pronašao Garciju koji postiže svoj drugi pogodak i postavlja konačnih 5:0.

U trećem kolu Rayo dočekuje Levante dok će Atletico Madrid gostovati kod Real Sociedada.