MAXtv Prva liga, 7. kolo, 25.08.2013, 19:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1.000
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Petrović (Valpovo), Grgić (Osijek)
Hrvatski dragovoljac
0:2(0:1) Rijeka
Goran Mujanović 22'
Nikola Pokrivač 76'
Rijeka

Rijeka nastavlja s pozitivnim nizom, Hrvatski dragovoljac nije uspio zabiti s bijele točke

Ivan Pavić • nedjelja, 25.08.2013.

U sedmom kolu MAXtv Prve lige Hrvatski dragovoljac u Kranjčevićevoj ulici dočekao je Rijeku koja je u tjednu došla do velike pobjede nad Stuttgartom i u ovu utakmicu nisu ušli s najjačim mogućim sastavom. Najbolji strijelac Leon Benko ostao je na klupi, ali i bez njegove pomoći uspjeli su Kekovi igrači doći do nova tri boda.

Tomislav Mrčela
35'
14
Filip Jazvić
46'
10
Mario Rašić
64'
Krešimir Ganjto
21
(do 33')
Matjaž Kek

Od početka utakmice odlučili su se Crni nadigravati s Rijekom, dok je Rijeka krenula s nekim igračima koji do sada nisu imali puno prilika u početnoj postavi.

Prva bolja prilika dogodila se u desetoj minuti kada je Rijeka nakon udarca iz kuta priprijetila preko Krstanovića, ali lopta je otišla iznad gola. U 15. minuti Jakšinić je izravno iz kuta pokušao prevariti Vargića, ali vratar Rijeke izbacuje loptu na 16 metara gdje na loptu natrčava Tomić koji također ne uspijeva savladati Vargića.

U 22. minuti Rijeka je došla do vodstva nakon što je Bertoša prošao po lijevoj strani i vidio Mujanovića na drugoj strani koji prizemnu loptu s 11 metara šalje u mrežu domaćih.

Već u idućoj minuti jedan odbijanac u 16 metara gostiju dolazi do Doležala, a neopreznim startom Knežević daje priliku Dragovoljcima za poravnanje iz najstrože kazne. Brtan se odlučio pucati u Vargićevu desnu stranu, ali vratar Rijeke čita namjeru Brtana te uspijeva sačuvati mrežu netaknutom.

Nakon toga ritam je malo pao, a pred kraj prvog poluvremena za goste su pokušali Alispahić čiji udarac uspijeva zaustaviti obrana domaćih i Ajayi koji je pucao pored vratnice. Za domaće je pokušao Tomić u posljednjoj minuti sudačke nadoknade, ali Vargić se još jednom iskazao.

U drugo poluvrijeme ušlo se s prilikom u 52. minuti kada je Krstanović lukavo proigrao Ajayija koji se našao sam pred Čovićem, ali ipak nije uspio zavarati vratara Crnih.

U 56. minuti Ajayi dodaje za Pokrivača koji s 14 metara odlično puca, ali Čović uspijeva dodirnuti loptu koja se nakon toga odbija u vratnicu i na sreću domaćih ne završava u golu.

Imao je i Hrvatski dragovoljac odličnu priliku u 62. minuti nakon što je Jazvić s lijeve strane pronašao Doležala na šest metara od gola Rijeke, ali se napadač Crnih u najbitnijem trenutku poskliznuo.

U 76. minuti Rijeka je stigla do potvrde nova tri boda. Boras je dodao na stranu za Kvržića koji vraća Borasu loptu u šesnaesterac domaćih, a branič Rijeke dodaje do Pokrivača na 16 metara koji neobranjivo puca prema golu Čovića i udvostručuje vodstvo.

Nakon pogotka Rijeka je imala par izglednih prilika za pogodak, ali lopta nije htjela u gol. Najbolje prilike su propustili Krstanović u 83. minuti na dubinsku loptu Leškovića kada se našao sam pred Čovićem, ali je pucao preko gola. I još jednu izglednu priliku upropastio je Alispahić u 90. minuti nakon što povratnu loptu Kvržića nije uspio sa šest metara poslati u mrežu Hrvatskog Dragovoljca.

• Obrisan korisnik25.08.2013. u 23:28
    mene samo zanima kad ce leskovic dobiti poziv u reprezentaciju s obzirom na njegovu formu i ''formu'' arijana ademija za kojeg je samo pitanje u koji ce od engleskih giganata zadnjih dana prijelaznog roka...u kuloarima se spominje chelsea kao favorit jer je mou ostao zadivljen njegovim igrama na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.08.2013. u 23:27
    Ono što godinama nismo imali, sada imamo gard kada se ide na ovakva gostovanja. Ovo je ono što Dinamo radi, rutinska pobjeda (bez obzira na prilike i 11m Dragovoljca, više mislim na ono kada favorit mora pobijediti).
  • Obrisan korisnik25.08.2013. u 23:07
    Dinamovac sam kojemu je jako drago da Rijeka dobro igra..Uvijek kontra Splita!
  • Obrisan korisnik25.08.2013. u 21:40
    Rijeka pobjeđuje, Hajduk puši. Milina. ;)
  • narada10825.08.2013. u 21:36
    Nećemo reći da nas rezultat iznenađuje. Rijeka ide sa samopouzdanjem u Njemačku. Nadam se da će Riječani agresivniji igrati u napadu nego u srijedu. Svi su pohvalili „izvrsnu taktiku", ali ih je moglo puno koštati šta su protivniku ostavili dominaciju na terenu; taj gol Njemaca nije bila sreća... [više na forumu]