MAXtv Prva liga, 8. kolo, 31.08.2013, 19:00 h, Stadion u Stanovima, Zadar, gledatelja: 1.800
Suci: Goran Gabrilo, Pepur, Radić (svi Split)

Filip Han • subota, 31.08.2013.

Slaven Belupo vraća se s gostovanja iz Zadra s tri boda. U prilično slaboj predstavi obiju momčadi Koprivničani su iskoristili jedine dvije prave prilike na utakmici, te pobijedili rezultatom 2:0 upisavši tako prvu ovosezonsku pobjedu.

Frane Čirjak
62'
21
Domagoj Muić
74'
19
Vlatko Blažević
83'
Ivan Katalinić

Početak utakmice u Zadru naznačio je kako će izgledati prvo poluvrijeme tog susreta. Momčadi su prikazale blijedu igru, bez pravih prilika i bez uigranih akcija kojima bi prilike stvorili.

Ekipe su se izmjenjivale u posjedu, no nijedna nije bila dovoljno agresivna, pa je lopta uglavnom boravila na sredini terena. Prvi i jedini udarac u okvir gola uputio je u 30. minuti Petar Brlek, no domaći vratar Mladen Matković uspio je spriječiti pogodak.

Do kraja poluvremena činilo se kako su Farmaceuti postali nešto agresivniji i odlučniji, no svejedno nije došlo do novih pokušaja da se zapuca na gol, pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme nije donijelo značajniji napredak u igri, iako su gosti djelovali nešto konkretnije. Trebalo je dočekati 68. minutu za prvi pogodak. Nakon ubačaja Darija Melnjaka loptu je pred domaćim vratima dočekao Dejan Glavica i pospremio je u mrežu za vodstvo gostiju.

Slaven je uspio i povećati svoje vodstvo i to u 80. minuti zahvaljujući Enesu Noviniću koji je pogodio gol s dvadesetak metara nakon pogreške domaće obrane.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te je Slaven Belupo tako došao do prve pobjede ove sezone čime se maknuo s posljednjeg mjesta lige. Farmaceuti sada imaju pet bodova, a Zadar je ostao na sedam.

• Assassin5501.09.2013. u 01:10
    Ne, zadnji put smo pobjedili Istru na proljeće s 1:0. Neznam točan datum, a neda mi se tražiti no uglavnom bilo je na proljeće, dakle ovo nam je čak 2. pobjeda u 2013. :D
    Assassin55
  • Balthazar31.08.2013. u 22:54
    Nije baš godinu dana prošlo. Ak sam dobro pogledao, zadnji puta su dobili Osijeka 01.12.2012. sa 2:0. Zadnja pobjeda u gostima također protiv Osijeka: 1:2. Bilo je to 02.09.2012. - znači opet nije godinu dana!
    Balthazar
  • Obrisan korisnik31.08.2013. u 21:36
    Ne samo u gostima, nego uopće nisu nikog dobili godinu dana, pa je ovo svakako korak naprijed haha xD
  • Obrisan korisnik31.08.2013. u 21:22
    Ajde konačno više. Ako netko može provjeriti, čini mi se da Belupo u gostima nije dobio barem godinu dana nikoga.
  • Balthazar31.08.2013. u 21:19
    Pobjeda Slavena nakon duuuuugo vremena. Nadam se da će im sada krenuti jer imaju momčad koja bi morala izboriti opstanak. Mali problem je što im sada dolazi Rijeka.