MAXtv Prva liga, 8. kolo, 02.09.2013, 20:15 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 7.000
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Conjar (Osijek), Pataki (Đakovo)

Ivan Pavić • ponedjeljak, 02.09.2013.

Osmo kolo MAXtv Prve lige zaključili su utakmicom Rijeka koja je ugostila Lokomotivu pred više od 8000 navijača. U utakmici u kojoj je Rijeka bila dominantna i pritiskala, nije bilo previše izglednih prilika, ali Lokomotiva je jedan svoj kontranapad iskoristila, dok je Rijeku od poraza ipak spasio Zoran Kvržić.

Od početka utakmice Lokomotiva se koncentrirala na obranu i kontranapade. Rijeka je pritiskala, a najbolju priliku imali su već u trećoj minuti kada je Tomečak ubacio loptu u peterac gostiju iz Zagreba, ali Benko je zakasnio na loptu.

Nakon toga i u sedmoj minuti udarac je s dosta velike udaljenosti isprobao Alispahić, ali prošla je ta lopta iznad okvira gola. Posljednja vrijedna spomena akcija domaćih u prvom poluvremenu dogodila se u 12. minuti, kada je Tomečak s lijeve strane pucao s vrha šesnaesterca, ali ni njegov udarac nije bio ozbiljna prijetnja za Šarliju.

Ostatak prvog poluvremena igrao se jako loš nogomet, momčadi nisu mogli spojiti dobre akcije sve do 41. minute. Tada je Chago pokrenuo kontranapad Lokomotive dodavanjem Pjaci na lijevoj strani za kojim je kasnio Boras, a Pjaca pronalazi Trebotića na kojeg je zaboravila riječka obrana. Veznjak gostiju s 18 metara dobrim udarcem dovodi goste u vodstvo par minuta prije odlaska na odmor.

U drugo poluvrijeme ušlo se udarcem Pjace prema Vargiću, ali vratar Rijeke uspijeva obraniti. U 47. minuti i Rijeka je došla do izgledne prilike. Boras je probio po desnoj strani, ubacio u peterac gostiju gdje Sharbini puca, ali Šarlija refleksno uspijeva obraniti i sačuvati prednost Lokomotive. Nastavila je Rijeka pritiskati, Krstanović i Močinić zamijenili su Alispahića i Pokrivača, ali Lokomotiva nije imala većih problema u branjenju svoje prednosti.

U 62. minuti Krstanović je uspio upropastiti izglednu priliku promašivši loptu, dok je nešto bolje zaprijetio Sharbini u 67. minuti iz voleja s 20 metara, ali Šarlija je siguran. U 74. minuta Rijeka je uspjela doći do zasluženog pogotka.

Krstanović je s 20 metara pucao prema vratima, Samateh je uspio blokirati loptu, ali ona dolazi do Kvržića koji iskosa desno postiže pogodak za izjednačenje.

Do kraja utakmice Rijeka je pokušavala ubačajima na visokog Krstanovića, ali Lokomotiva je borbenošću i požrtvovnošću uspjela osigurati vrijedan bod na teškom gostovanju.

• Obrisan korisnik03.09.2013. u 17:24
    Na snimci mi se čini da je Samateh skrenuo loptu pri Kvržićevom udarcu, ili...
  • Obrisan korisnik03.09.2013. u 01:09
    cisti golmanov gol
  • Obrisan korisnik03.09.2013. u 00:25
    rijeka bezidejna u prvom dijelu, jalov posjed lopte od jedno 80 % gdje lokosi drze rijeku daleko od svoga gola. u drugom dijelu potpuni pritisak , greska s ulaskom krstanovica koji se nije snasao u presingu rijeke na sesnaesterac a i nije dobio podrsku publike . lokomotiva se opet provlaci , rijeka... [više na forumu]