Europska liga, skupina B, 1. kolo, 19.09.2013, 19:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Gocek, Ozkahya, Abay, Eyisoy, Aktas i Ok (svi Turska)
Olexiy Antonov 62'
Franck Dja Djedje 65'
Čornomorec Odesa

S Maksimira:Ante Dubravac • četvrtak, 19.09.2013.

U prvom kolu skupine B Europske lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali Čornomorec. Domaćini su poveli u završnici prvoga poluvremena preko Fernandesa, ali gosti boljom igrom u nastavku dolaze do pobjede rezultatom 2:1.

Sito Riera
46'

Ivan Bobko
69'

Sergei Samodin
85'
Roman Grygorchuk

Nakon što su posljednje dvije sezone sudjelovali u Ligi prvaka nogometaši Dinama ove sezone moraju se zadovoljiti utješnom nagradom u obliku Europske lige. Nakon što su saznali protivnike u skupini B svi u klubu su jasno rekli da je cilj, nakon dugog čekanja, izboriti europsko proljeće.

Od prve minute trener Branko Ivanković je na vrata odlučio postaviti Olivera Zeleniku, a Dinamo je od početka preuzeo terensku inicijativu dok su gosti uglavnom bili orijentirana na brze protunapade.

Sporu igru s puno pogrešaka na obje strane tek je povremeno prekidao pokoji udarac iz daljine, a najopasniji je bio Marcelo Brozović u 26. minuti, međutim gostujući vratar je taj pokušaj odbio u korner.

Stvari na terenu nisu se mijenjale sve do pred kraj poluvremena kada je Fernandes iskoristio pogrešku domaće obrane i krenuo sam prema vratima. Njegov prvi udarac zaustavlja gostujući vratar, ali iz drugog pokušaja Fernandes pogađa za 1:0. Prije odmora još je glavom pokušao i Čop, ali rezultatske promjene nije bilo.

Odmah na otvaranju drug djela Fernandes je još jednom pokušao solo prodorom, a nekoliko minuta kasnije je dobro pronašao Čopa koji se ne snalazi najbolje u izglednoj situaciji. U 53. minuti nakon kornera s desne strane gosti pogađaju vratnicu.

Pritisak gostiju i bolji ulazak u nastavak susreta urodio je plodom u 62. minuti. Riera je pronašao Antonova koji glavom iz blizine pogađa za 1:1. Međutim bio je to samo početak problema za Dinamo. Samo tri minute kasnije Kutas centrira, u skoku je najviši Djedje i gosti vode 2:1.

Nakon primljenih golova Dinamo je djelovao dosta izgubljeno i nikako nije uspijevao naći put do gostujućih vrata. S ruba šesnaesterca pokušao je Beqiraj, ali rezultatske promjene nije bilo. Pokušao je i Sammir iz slobodnog udarca, ali samo do živog zida.

Do kraja susreta Dinamo je napadao, ali bez ideje pa gosti na kraju iz Zagreba odlaze s tri boda, dok Dinamov san o proljeću u Europi doživljava velik udarac već na početku natjecanja.

U idućem kolu Dinamo gostuje kod dobro poznatog Ludogoreca dok će Čornomorec ugostiti PSV.

• Obrisan korisnik20.09.2013. u 02:22
    "koga briga za ove luzere pored košarkaša?", pitam se ja... i onda pogledam broj komentara. Očito je još puno taoca stockholmskog sindroma (ili boljereć, mamićevog) u ovoj zemlji :(
  • Obrisan korisnik20.09.2013. u 01:17
    moj Dinamo je davno stao.. opet Maminjo digao lovu na azijskim kladionicama
  • Obrisan korisnik20.09.2013. u 00:10
    A usput Ludogorec dobije PSV. Pa će se PSV morat vadit u dvije utakmice s Dinamom. Veselo će to bit.
  • Obrisan korisnik20.09.2013. u 00:09
    Takav pad neke ekipe u 2. poluvremenu odavno nije viđen.
  • Obrisan korisnik19.09.2013. u 23:44
    Koji start profesora na klupi, katastrofa, sada čujem da se neki igrači bune što ima povlaštenih igrača koji ne moraju trčati. Nisam gledao prvo poluvrijeme pa ga ne mogu komentirati ali drugi dio su ukrajinci stisli Dinamo i golovi su jednostavno morali pasti, za to vrijeme komentatori govore... [više na forumu]