MAXtv Prva liga, 10. kolo, 20.09.2013, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 300
Suci: Igor Pristovnik, Ivica Modrić, Igor Krmar (svi Zagreb)

Maj Gašparac • petak, 20.09.2013.

Nogometaši Lokomotive na Maksimiru su s 2:1 svladali Hrvatski dragovoljac, a trijumf su izborili zahvaljujući zgoditku Ante Budimira u trećoj minuti sudačke nadoknade. Gosti su poveli u prvom poluvremenu, no momčad Tomislava Ivkovića je bolje zaigrala u nastavku i uspjela preokrenuti rezultat. Zahvaljujući ovom trijumfu Lokosi su se bodovno izjednačili na tablici s prvoplasiranim Dinamom.

Sven Jajčinović
55'
33
Matias Zubak
69'
10
Mario Rašić
81'
Davor Mladina

Sam početak susreta nije dionio mnogo zanimljivosti, tek se može izdvojii pokušaj Hrvatskog dragovljca preko Danijela Zlatara u trećoj minuti, Lokomotiva je nakon toga zaprijetila preko Petra Mišića, ali mreže se nisu tresle.

Domaća momčad je u narednim minutama preuzela kontrolu na terenu, ali nije uspjela stvoriti opasniju priliku. No, unatoč toj inicijativi momčadi s Kajzerice, prvi su poveli gosti. Igrala se 25. minuta kada je Dario Tomić ubacio s desne strane, a Stipe Bačelić-Grgić glavom poentirao za 0:1.

Do kraja poluvremena Lokosi su nastojali izjednačiti, pokušavali su Mišić, Mathias Chago i Ante Puljić, ali se rezultat nije mijenjao.

U drugo poluvrijeme izvrsno su ušli domaći nogometaši, koji su nakon tek dvije minute igre stigli do izjednačujućeg zgoditka. Mišić je asistirao Ivanu Lendriću, koji s pet metara pogađa za izjednačenje i postiže svoj prvi pogodak u dresu Lokomotive.

Nakon što su izjednačili, Lokosi su nastojali potpuno preokrenuti rezultat. Domaća momčad bila je mnogo bolja u nastavku, a posebno se isticao Chago koji je vrlo dobro razigravao svoje suigrače. Domaćini su uglavnom prijetili preko Šituma i Mišića, koji su bili najopasniji igrači Lokosa, ali rezultat se nije mijenjao do treće minute sudačke nadoknade.

Tada je mrežu gostiju zatresao Ante Budimir, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu i donio svojoj momčadi vrijedna tri boda.

• ronny198721.09.2013. u 08:05
    ja sam prvi protiv svih tih teorija zavjere i sličnih pizdarija, al da su mi ovi lokomotivini golovi čudni - jesu! pogledajte samo na koji način igrači dragovoljca (ne)čuvaju strijelce golova... oba puta su su totalno nelogično postavljeni s obzirom na akciju i puštaju napadača ISPRED sebe...
    ronny1987
  • Obrisan korisnik21.09.2013. u 00:26
    Sjetih se da je u Dragovoljca na lijevom boku igrao Mršić, a sada ga nema ni na klupi .... A gledam kako im ove godine curu po lijevoj strani, kao da igraju kadeti ... Klinac nije dao lovu ili nekog hoće prodati na toj lijevoj strani ?
  • Obrisan korisnik20.09.2013. u 23:21
    evo ih, javljaju se kladioničarske sveznalice, koji usprkos tome što su digli ogromne novce na tim prelazima za koje su znali i dalje dolaze među nas obične smrtnike i komentiraju kao da nisu pametniji od svih nas
  • trailer trash20.09.2013. u 20:46
    To je samo dokaz da Lokomotiva svaku utakmicu grize do kraja, što je očito plus protiv ostalih HNL momčadi koje se opuštaju pred kraj i misle da je sve gotovo.