MAXtv Prva liga, 10. kolo, 21.09.2013, 15:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 800
Suci: Damir Batinić (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar)

Split u Koprivnici uzeo tri boda, domaćini propustili niz prilika

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 21.09.2013.

Zbilja su blizu prvoj domaćoj pobjedi bili Koprivničani protiv Splita, no budući da nisu iskoristili sijaset prilika koje su imali, a dvaput su zatresli i vratnicu, gosti su sasvim zasluženo odnijeli pobjedu.

Denis Glavina
46'
9
Mate Bilić
46'
5
Branko Vrgoč
71'
Stanko Mršić

Nakon remija na izletu u Zagreb protiv Lokomotive, Split se i u Koprivnici nadao doći do barem boda, a najbolje tri, kako bi se za ozbiljno uključio u borbu za vrh tablice, dok su domaćini, s posljednjeg mjesta tablice i nakon domaćeg poraza od Rijeke, imali malo izbora no ići na pobjedu.

K tome, u tjednu pred utakmicu, lokalni Podravski list objavio je kako Uprava Slaven Belupa razmišlja o smjeni trenera te da bi Ivan Katalinić, ukoliko momčad doživi poraz od Splita, mogao dobiti titulu bivši trener. Kao mogući nasljednici spomenuti su bivši trener Roy Ferenčina, kao i Kruno Jurčić, bivši trener Dinama, ali i Farmaceuta iz sezone 2007/2008.

Bilo kako bilo, oba su stratega promijenila po trojicu igrača u početnim sastavima, u usporedbi s prošlim kolom, Ivan Katalinić je na klupi ostavio Darija Melnjaka, Nikolu Raka i Marija Gregurinu, te na travnjak poslao Ljubana Crepulju, Dejana Glavicu i Petra Filipovića, dok je Stanko Mršić izostavio Aljošu Vojnovića, Matu Bilića i Tomislava Dujmovića, a u prvih 11 smjestio Gorana Rocea, Antonija Mršića i Gorana Parackog.

Šanse

U prvom poluvremenu domaćini su imali više prilika u kojima su mogli doći do pogotka. Uz vratnicu Enesa Novinića, treba spomenuti i 23. minutu, kad Mateas Delić puca iz daljine, Danijel Zagorac vršcima prstiju brani svoj gol, a Dejan Glavica, pred golom, odbijenu loptu glavom šalje iznad prečke.

Kataliniću se rošada isplatila, jer mu je Filipović zahvalio u 41. minuti, golom kojeg je trebalo vidjeti da bi se vjerovalo da je zbilja postignut. Filipović je naime izveo slobodnjak s četrdesetak metara od gola, lopta čudno leti pa pada na tlo, još čudnije odskače i završava u mreži iza Danijela Zagorca. Domaćini su tako, nakon dugo vremena, na odmor otišli s 1:0.

Vrlo brzo je u drugom dijelu susreta postalo jasno da su gosti "zreli" da prime još jedan pogodak, budući da su domaćini nakon postignutog pogotka dobili krila te su sve opasnije prijetili gostujućim vratima. Moglo je biti 2:0 već u uvodu poluvremena, kad je Mateas Delić prošao po lijevoj strani i poslao loptu za Glavicu, koji je u savršenoj poziciji za gol, sam pred vratarom Splita, no Varaždinac se ne snalazi i lopta prolazi neiskorištena. Odmah potom, Glavica je silovito zatresao vratnicu.

No, tada se još jednom pokazalo da "Kad ne zabiješ, dobiješ", a upravo su to učinili Splitovci u 72. minuti. Gol za 1:1 je, nakon ubačaja iz kuta Denisa Glavine, postigao Branko Vrgoč, kojeg je svega minutu ranije na travnjak poslao trener Stanko Mršić.

Potom, uloge su u potpunosti zamijenjene te su Splitovci ti koji opasno napadaju na protivnički gol, a u vodstvo je svoju momčad mogao dovesti Goran Roce, no nije uspio iz blizine matirati Silvija Rodića.

Za razliku od Slaven Belupa, Split svoje šanse nije mislio propustiti, a nakon primljenog pogotka narušena je koncentracija domaćih i lopta je prešla u posjed Splita. U 87. minuti se tako Mate Bilić našao sam s loptom iza zadnje linije Slavena, te je zatresao mrežu za konačnu pobjedu Splita.

• mikula21.09.2013. u 20:01
    Potirali ga, smjenjen je, sada ce ekipa da proigra ...
    mikula
  • Hrvoje199021.09.2013. u 19:57
    čudo neviđeno da ovog Katalinića još nisu potirali. Čovik od mogućih 30 osvoji 5 bodova, sve moguce floskule je izliza, uoci svake utakmice u protivniku trazi tračak nade da će ga dobit njegovin slabostima a nikog dobit kuci ne moze. Ekipa koja kuci ne bere bodove ispada najcesce iz lige