MAXtv Prva liga, 10. kolo, 21.09.2013, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 8.000
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Perica (Šibenik), Radošević (Gospić)
Hajduk
Hajduk
Giorgi Iluridze 9'
1:0(1:0) Zadar
Zadar

Hajduk teškom mukom sačuvao pobjedu protiv Zadra, presudio Iluridzeov prvijenac

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 21.09.2013.

Nakon teških 90 minuta Hajduk je pobijedio Zadar i s tri boda ide na Jadranski derbi u Rijeci. Prvijenac Giorgija Iluridzea zaslužan je za pobjedu Splićana, iako su Zadrani bili bolji u drugom poluvremenu i u nekoliko navrata opasno prijetili Kaliniću...

Josip Ivančić
16'
20
Želimir Terkeš
66'
11
Vlatko Blažević
78'
Ferdo Milin

Tromo je Hajduk ušao u utakmicu sa Zadrom, nije bilo ništa od očekivanog pritiska koji bi "otpuhao" goste. No, ako nije bilo pritiska, bilo je učinkovitosti. Već prvi udarac završio je u gostujućoj mreži.

Igrala se deveta minuta, Maglica je dobio loptu u kaznenom prostoru i ubacio je prema sredini, a Giorgi Iluridze na prvoj vratnici skrenuo u mrežu za 1:0.

Bilo je to sve što smo vidjeli u prvih 20 minuta, nakon kojih se ipak zaigralo bolje. Prvi su zaprijetili gosti preko Ivančića u 21. minuti, ali njegov je udarac otišao nekoliko centimetara od lijeve vratnice.

Hajduk prvu pravu prigodu nakon gola ima u 26. minuti, kad je Maglica sam u srcu kaznenog prostora, ali loše puca glavom. Još bolju prigodu imao je Bukva u 33. minuti, ali nije uspio kazniti kiks Neretljaka na 30 metara, praćen dalekim istrčavanjem Matkovića.

Drugo poluvrijeme otvara dobra prigoda Tadića, koji je glavom pucao s desetak metara ravno u ruke Hajdukova vratara. Zadar je bio odlučniji i konkretniji, redale su se opasnosti pred Hajdukovim vratarem.

Najbolju prigodu za izjednačenje propustio je Tadić u 68. minuti. Izašao je oči u oči s Hajdukovim vratarom, ciljao donji lijevi kut, ali Kalinić je sjajnim refleksom sačuvao prednost svoje momčadi.

Kako je utakmica išla kraju, sve je više nervoze bilo u splitskim redovima. Kao da su samo čekali kraj, plašeći se neke pogreške koja bi im odnijela dva boda nisu previše mislili o napadu. Ipak, rješenje utakmice zapucao je Bukva u 85. minuti, kad je preko grede poslao povratnu loptu Kouassija oči u oči s gostujućim vratarom.

Uspio je Hajduk do kraja sačuvati rano stečenu prednost i ubilježiti tri važna boda uoči odlaska na Jadranski derbi u Rijeci.