Damir Žbulj • nedjelja, 22.09.2013.

U posljednja dva dvoboja šestog kola njemačke nogometne Bundeslige nije bilo pobjednika, a obje utakmice zaključene su s identičnih 1:1 pa su i Freiburg, Hertha, Stuttgart i Eintracht uzeli svaki po bod...

Stuttgart je nakon promjene trenera ipak malo konsolidirao svoje redove te su nakon pobjeda protiv Hoffenheima i Herthe uzeli bod frankfurtskom Eintrachtu, iako su mogli i trebali sva tri.

Za goste ponovno nije priliku dobio Srđan Lakić, koji trenutno grije klupu i sigurno nije zadovoljan svojim statusom kroz posljednjih nekoliko tjedana.

Glavnina akcije i oba postignuta pogotka dogodila su se na otvaranju utakmice u rasponu od samo dvije minute. Eintracht je poveo u 14. minuti preko Russa, dok je u 16. minuti na 1:1 rezultat poravnao Werner, no, domaći mogu žaliti za slavljem, jer je u duboko sučevoj nadoknadi BiH reprezentativac Vedad Ibišević zapucao penal za pobjedu.

I Stuttgart i Eintracht u šest utakmica imaju sedam osvojenih bodova, a u idućem kolu Švabe gostuju kod još jednog Eintrachta, onog iz Braunschweiga. U Frankfurt u goste u idućem kolu dolazi HSV.

U izjednačenom dvoboju Freiburga i Herthe najpravedniji je bio konačni neodlučeni ishod. Obje ekipe imale su podjednako pokušaja prema suparničkim vratima, poravnat je bio i posjed lopte pa nije čudno što je na kraju završilo 1:1.

Poveo je domaćin već u šestoj minuti kada je Admir Mehmedi, na dobro dodavanje Freisa u prazan prostor, zaobišao vratara Herthe i elegantno poentirao.

Malo prije odlaska na odmor gosti iz Berlina stigli su do rezultatskog egala. Odlično je Per Ciljan Skjelbred u kaznenom prostoru iskoristio jednu snažno rukom ubačenu loptu s lijeve strane.

Freiburg je tako nakon šest odigranih kola pri dnu ljestvice, bez ostvarene pobjede, a u idućem kolu neće im biti nimalo lakše na gostovanju u Dortmundu. Hertha je nakon odličnog starta u posljednjim kolima malo posustala, na desetom su mjestu s osam osvojenih bodova, a narednog vikenda u Berlin im stiže Mainz.