MAXtv Prva liga, 10. kolo, 22.09.2013, 19:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 4.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Jerko Crnčić (Vrbovec), Dalibor Meić (Velika Gorica)

Ivan Pavić • nedjelja, 22.09.2013.

Deseto kolo MAXtv Prve lige zaključili su Istra 1961 i Rijeka na stadionu Aldo Drosina. Bila je to utakmica puna preokreta, žestokih duela, ne treba zaboraviti na brojnu podršku Demona i Armade, a na kraju su sretniji teren napustili igrači Rijeke koji su se ipak uspjeli vratiti nakon poraza tijekom tjedna u Europi...

U prvih 20 minuta utakmice bolje je na terenu stajala Rijeka pritisnuvši domaću momčad na branjenje. Najrazigraniji u tom dijelu bio je Sharbini koji je prvu bolju priliku imao u 12. minuti kada je pucao s 20 metara prema Ježini, ali vratar Istre brani udarac.

Imao je riječki veznjak još jednu priliku u 14. minuti ali umjesto da puca prema vratima s desetak metara, odlučio se na dribling koji nije bio uspješan. Pokušao je Sharbini i asistirati sa svoje lijeve strane, ubacio je u šesnaesterac Istre gdje Ježina dolazi do lopte prije Benka.

Pritisak se Rijeci isplatio u 23. minuti kada je Kvržić s desne strane iskosa s deset metara pucao prema vratima Istre, a lopta se od vratnice odbila do Benka koji se našao par metara od prazne mreže te glavom postigao pogodak za vodstvo Rijeke. Igrači Istre tražili su zaleđe, ali snimka je pokazala da je pomoćni sudac bio u pravu.

Treba spomenuti kako su samo minutu prije primljenog pogotka imala do tada svoju najbolju priliku na utakmici. Nakon duplog pasa Joa i Križmana Brazilac se našao u izglednoj situaciji, ali iz blizine loše zahvaća loptu koja odlazi daleko od Vargića.

Pogodak Rijeke kao da je probudio igrače Istre koji su odlučnije krenuli u nastavak susreta. U 35. minuti nakon prolaska Horvata po desnoj strani i povratne lopte za Havojića koji se nalazio na desetak metara, veznjak Istre je pucao prema Vargiću, ali kapetan Rijeke Knežević uspijeva blokirati udarac. U 40. minuti udarac s dvadeset metara iskušao je i Pokrivač, ali Ježina brani.

Već u sljedećoj minuti Istra je uspjela doći do izjednačenja prije odlaska na odmor. Franjić je postigao pogodak udarcem s vrha šesnaesterca u donji kut riječkog gola.

Već na samom početku drugog poluvremena, u 48. minuti, Istra dolazi do preokreta. Pogodak je postigao bivši igrač Rijeke Križman. Asistirao je Jo dodavanjem za svog suigrača koji je s desne strane iskosa sa šest metara pogodio suprotni kut.

Nakon pogotka Križmana smanjio se broj prilika, tako da se može izdvojiti pokušaj Tomečaka u 56. minuti kada je sa 16 metara dobro pucao, ali Ježina je uspio obraniti. Još bolju priliku imala je Rijeka u 77. minuti kada je Močinić u 77. minuti pucao s 25 metara, a Ježina uz pomoć prečke šalje loptu u korner. Iz tog prekida Rijeka je došla je do izjednačenja.

Najviši u skoku bio je Krstanović (ušao u igru u 69. minuti umjesto Pokrivača) koji je glavom asistirao Kvržiću koji s manje od pet metara glavom šalje loptu iza Ježine.

U 83. minuti Krstanović se pretvara u junaka susreta. Škarabot je ubacio s lijeve strane loptu u šesnaesterac Istre, loptu je glavom produžio Kvržić, a na pravom mjestu se našao Krstanović koji postiže pogodak za konačnih 2:3.

Crvene kartone u sudačkoj nadoknadi zaradili su Mujanović i Woon.

• Obrisan korisnik23.09.2013. u 20:31
    Forza Fiume. U iducem kolu : NAJDRAŽA RIJEKO POBJEDI ZA NAS VAVEK VJERNO HALUBJE ŽIVEJE ZA VAS!!!
  • Philadelphia76ers23.09.2013. u 18:42