Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 25.09.2013, 15:30 h, Sisak, Gradski stadion
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb),Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Andrija Olujić (Zagreb)

Zadar s dva gola rutinski do prolaza u osminu finala Kupa

Iz Siska:Branimir Korać • srijeda, 25.09.2013.

U susretu 1/16 finala Kupa na Gradskom stadionu u Sisku Segesta je dočekala momčad Zadra. Gosti su bili uspješniji i upisali su zasluženu pobjedu.

Josip Zeba
46'
19
Nikola Eller
46'
15
Matej Dumbović
68'
Jakov Surać
58'
11
Vlatko Blažević
67'
22
Mario Grgurović
78'
Ferdo Milin

Nogometaši Zadra prema očekivanjima su se plasirali u osminu finala Kupa. U Sisku su svladali Segestu s 2:0 u susretu u kojem nije viđen posebno kvalitetan nogomet, ali gosti su odigrali taman onoliko koliko je bilo potrebno za slavlje.

Prvo poluvrijeme proteklo je u slaboj igri u kojoj su gosti tek u samoj završnici uspjeli lomiti otpor dobro organiziranog domaćina. Najveći problem igrača obje momčadi u tom razdoblju bile su "neforsirane pogreške", odnosno veliki broj izgubljenih lopti.

Daleko najbolji u domaćim redovima bio je mladi Ivan Tomičić koji je najviše pokušavao i bio je autor i najopasnijih Segestinih prijetnji. Prvo je pokušao Gluića iznenaditi iz prekida, ali ovaj je nogom izbio s gol linije, a zatim je iz kornera odlično pronašao Borkovića koji pak promašuje cijelu loptu.

S druge strane Zadrani nisu više od pola sata napravili baš ništa. Onda je prvo Hrgović iz slobodnog udarca pucao preko gola da bi u 40. minuti Ivan Tokić uspio pogoditi domaću mrežu. Tome je prethodio solidan pokušaj Tadića iz voleja iskosa, a nakon što u nastavku akcije domaća obrana nije uspjela očistiti loptu iz svojih 16 metara, Tokić je s ruba kaznenog prostora prizemno pogodio suprotni kut Mrmićevog gola.

U drugi dio ušlo se nešto bolje, Segesta je zaigrala malo otvorenije, ali Zadar je to kažnjavao i kroz prorijeđenu obranu je lakoćom prolazio.

U 65. minuti gosti su došli nadomak prolaza, postigli su i drugi pogodak koji je prilično uništio Segestine ambicije. Vrlo lošu reakciju sisačke obrane kaznili su Surać, Begonja i Tadić, a potonjeg je lopta pogodila na putu prema golu te prevarila Mrmića.

Nakon drugog gola, Zadrani su se zadovoljili s lagodnom prednosti i bez problema su održavali stečenu prednost. S druge strane, Segesta nije uspjela organizirati kvalitetniji napad i opasnije zaprijetiti zadarskom vrataru.

U konačnici Zadrani su potvrdili da su kvalitetnija ekipa i zasluženo su prošli u sljedeću fazu natjecanja. I s pola gasa su uspješno odradili posao u Sisku dok je domaćin razočarao poglavito bezidejnošću. Izuzev nekoliko bljeskova Tomičića, Siščani nisu ništa pokazali.