Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 25.09.2013, 15:30 h, Suhopolje, stadion Park, gledatelja: 5000
Suci: Šimčić Zlatko, Dević Goran, Novak Nikola (svi Koprivnica)

Ivana Strahija • srijeda, 25.09.2013.

Hrvatski prvak je s vrlo uvjerljivih 6:0 slavio protiv Suhopolja u 1/16 finala Hrvatskog kupa te se tako plasirao u daljnji tijek natjecanja.

Hrvoje Javorović
49'
15
Alen Hodak
61'
6
Elvis Glad
79'

Branko Ivanković

Modri su na stadionu Park u Suhopolju dokazali svoj status favorita već u drugoj minuti, kad je Antolić s dvadesetak metara matirao vratara domaćina i upisao prvi svoj gol sezone.

Nakon dobrog starta su međutim Dinamovci malo usporili te je prva iduća dobra akcija ona u 25. minuti, kad je Šimunić odigrao za Čopa, no domaći golman je naučio pouku i obranio svoju mrežu. Za drugi Dinamov pogodak trebalo je pričekati do 39. minute, kad je put do mreže konačno pronašao Beqiraj, koji se do tada našao u par izglednih prilika. Ovog puta je međutim Beqiraj sve odradio sam i nagrađen je s 0:2.

Na odmor se ide bez promjene rezultata, do nove je prošlo dvedesetak minuta drugog dijela. Tada je Ademi matirao domaćeg golmana i to odličnim šutom s 25 metara. Svojim je pogotkom Ademi dao poticaj Pamiću, koji svega četiri minute kasnije također vrlo efektno para domaću mrežu. Pamić je do pogotka došao direktno iz udarca iz kuta.

Ako mogu Ademi i Pamić, može i Čop, i to ne jednom nego dvaput. Prvo se 23-godišnji Vinkovčanin u strijelce upisao u 76. minuti, uz pomoć Rukavine, a onda je pogodio i u 85. kad je sam napravio sve i postavio konačnih 0:6.