Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 25.09.2013, 15:30 h, igralište NK Slavonija, Požega, gledatelja: 1000
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Dražen Fejer (Bjelovar), Goran Loparac (Sladojevci)

Josip Piršljin • srijeda, 25.09.2013.

Pulski prvoligaš svoju je utakmicu šesnaestine finala Hrvatskog kupa igrao u Požegi gdje ga je čekala Slavonija. Domaći su dobro namučili zeleno-žute koji su tek u sudačkoj nadoknadi pogotkom Križmana osigurali prolazak.

Matej Peharda
76'
14
Tomislav Žuljević
86'

Damir Bognar
8
(do 57')
9
(do 46')
Igor Pamić

Nakon poraza od Rijeke u prvenstvu, nogometaši Istre 1961 uspjeli su proći u osminu finala Hrvatskog kupa. Puljani su gostovali u Požegi kod Slavonije koja se trenutno natječe u 3. HNL Istok, a u toj je skupini prošle sezone osvojila prvo mjesto.

Trener zeleno-žutih Igor Pamić imao je velikih problema s ozljedama igrača, te je u Požegu otputovalo samo 16 igrača. Na vratima je umjesto standardnog Ježine priliku dobio Prskalo, a u špici napada našao se Križman kojem pripadaju ponajveće zasluge za prolaz Istre jer je zabio dva pogotka.

No, nije ga dobro krenulo. U 65. minuti je promašio udarac s bijele točke, ali se iskupio pet minuta kasnije kada je pogodio iz igre za 1:0. Slavonija se ipak nije predavala, te je u 85. minuti dobila jedanaesterac kojeg je u pogodak realizirao Kristijan Golik.

Kada se već činilo da će utakmica na Gradskom stadionu u Požegi otići u produžetke, Istru je spasio Križman novim pogotkom. Napadač pulskog sastava pogodio je mrežu Darija Pavića u prvoj minuti sudačke nadoknade i osigurao Istri pobjedu 2:1.