MAXtv Prva liga, 11. kolo, 28.09.2013, 17:00 h, Zagreb, Stadion u Sigetu, gledatelja: 500
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Menđušić (Vinkovci), Hudika (Varaždin)
Hrvatski dragovoljac
0:0(0:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Slaven Belupo s dva igrača manje sačuvao mrežu i uzeo važan bod kod Hrvatskog dragovoljca

Damir Žbulj • subota, 28.09.2013.

Hrvatski dragovoljac i Slaven Belupo odigrali su derbi začelja 11. kola MAXtv prve lige. Iako su domaći nogometaši više od poluvremena imali jednog, a posljednjih 15-ak minuta i dva igrača više na travnjaku, nisu kapitalizirali svoju terensku nadmoć te je susret završio bez postignutih pogodaka. No, moglo ih je biti na obje strane terena...

Ilija Sivonjić
71'
10
Mario Rašić
71'
Davor Mladina
14
(do 61')
21
(do 88')
Mladen Frančić

Gosti iz Koprivnice s posljednje pozicije stigli su u Siget na gostovanje kod Hrvatskog dragovoljca, s novim trenerom Mladenom Frančićem, koji je preuzeo ekipu od Ivana Katalinića i odveo ju do pobjede u šesnaestini finala Kupa u Poreču. Trebao je taj uvjerljiv rezultat biti poticaj za Farmaceute, a osvojeni bod i prikazana igra daju im za pravo nadati se boljim danima.

Dragovoljci su u dosadašnjim kolim MAXtv Prve lige uspjeli osvojiti samo bod više od suparnika i domaći dvoboj protiv momčadi koju su trebali svladati i u njihovom prvom ovosezonskom ogledu u Koprivnici htjeli su iskoristiti za bijeg od začelja. Protiv izravnog suparnika nisu iskoristili svoju veliku priliku za pobjedu u ovoj utakmici.

Okršaj je otvoren dobrom akcijom domaćih u četvrtoj minuti, Jakšinića, Doležala i Jajčinovića, no, nije bilo promjene rezultata. Gol je pao samo nekoliko minuta kasnije, gosti su krenuli sa slavljem, no, poništen je zbog zaleđa.

U sadržajnoj i zanimljivoj utakmici, pogotovo u prvih 25 minuta, čak su i bliže prednosti bili gosti iz Koprivnice, iako je terenska inicijativa bila na strani nogometaša u crnim dresovima.

Kriterij suca Križarića od početka je bio malo stroži od uobičajenog, zaredao je sa žutim kartonima, a ceh je platio kapetan gostiju Mato Grgić, koji je pet minuta prije odmora zaslužio drugi žuti karton. Nisu domaći igrači do poluvremena brzinski stigli do prednosti, priliku je imao Brtan, no ipak su se nadali kako će brojčanu nadmoć iskoristiti u nastavku.

Umjesto lopte u mreži Rodića, gotovo je prvi kapitulirao domaći kapetan Čović, koji je u 52. minuti sjajno zaustavio pokušaj Raka, što je bila i najbolja prilika u dotadašnjem dijelu utakmice. Dragovoljci su odmah odgovorili preko akcije Doležala i Jajčinovića, dok je veliku šansu u 66. minuti propustio i Stipe Bačelić-Grgić.

Inicijativa domaćih nije se isplatila niti u posljednjih 15-ak minuta, kada je Slaven ostao s devetoricom na travnjaku. Purić je zaradio drugu javnu opomenu i isključenje, međutim, Dragovoljci jednostavno nisu znali pronaći put kroz obranu gostiju, koja je odlično na ovoj utakmici odradila svoj posao, čak i kada su bili brojčano inferiorniji.

Dvoboj je zaključen bez pobjednika, Farmaceuti su uzeli zasluženi bod, posljednju poziciji na ljestvici prepustili Osijeku, a Dragovoljci će za ovom velikom prilikom za pobjedom sigurno plakati još neko vrijeme.

• mikula28.09.2013. u 19:14
    neviđena sramota od suđenja, za mene je ovaj bod kao pobjeda, bravo dečkji !!!!!