MAXtv Prva liga, 11. kolo, 29.09.2013, 15:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 2.500
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Fegeš (Nedelišće), Fejer (Bjelovar)
Zadar
Zadar
0:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Matković u nekoliko navrata spasio Zadar, Soudanijev gol poništen

Filip Han • nedjelja, 29.09.2013.

Dinamo nije uspio doći do pobjede u Zadru. U utakmici siromašnoj dobrim nogometom, zagrebačka momčad je stvarala neke prilike, no svaka od njih ili je bila neprecizna, ili ih je zaustavljao raspoloženi vratar Matković. Zadrani nisu bili nimalo opasni, pa i ovaj rezultat mogu smatrati uspjehom...

Šime Gržan
36'
9
Josip Ivančić
57'
8
Jakov Surać
63'
Ferdo Milin
7
(do 79')
13
(do 87')
Branko Ivanković

Pred ugodno popunjenim tribinama Stanova Dinamo je zaprijetio već u drugoj minuti utakmice volejem Soudanija koji ipak nije našao put u mrežu. Činilo se kako bi to mogla biti naznaka dobre utakmice s puno prilika, no ispostavilo se drugačije.

Dinamo nije stvarao konkretne prilike, u prvih desetak minuta pokušavali su ubačajima zaprijetiti Zadrovim vratima, no te lopte nisu pronalazile nikoga u sredini šesnaesterca. Izuzetak je bio pokušaj glavom Fernandesa nakon što je nabacio Soudani, no ta je lopta bila preslaba pa je Matković bez problema obranio.

Zadar pak, s druge strane, nije mogao povezati svoja dodavanja, pa tako nisu ni mogli doći do prilike iz koje bi zabili pogodak. Prvi i jedini udarac u okvir Dinamova gola u prvome poluvremenu uputio je Sarić u 15. minuti, i to je bilo sve što se od Zadrovih pokušaja uopće može spomenuti u tom razdoblju utakmice.

Dinamo je do odmora imao još dvije solidne šanse. Prvo je u 34. minuti s ruba kaznenog prostora pucao Antolić što je Matković obranio. Minutu kasnije sjajnu akciju odigrali su Soudani i Fernandes u kojoj je Alžirac petom ostavio loptu za Čileanca čiji udarac po zemlji Matković odbija u korner.

Ni nastavak utakmice nije donio promjene u igri. Dinamo je ponovno imao loptu u svojim nogama, no nije kreirao neke opasnije akcije. U 49. minuti Pinto je ubacio u šesnaesterac, no Matković je bio siguran na toj lopti, kao što je to bilo i deset minuta kasnije kada se pred golom našao Soudani koji ni tada nije uspio svladati vratara Zadra. Uspjelo mu je to dvije minute kasnije, no gol koji je zabio je poništen zbog zaleđa, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Zadrani su malo vremena provodili na protivničkoj polovici terena, a jedini značajniji događaj zbio se u 64. minuti kada je s desne strane ubacio Begonja, no na njegovu loptu nije stigao nitko od zadarskih napadača.

U Dinamovim redovima Soudani je prednjačio u udarcima prema Zadrovom golu. U 75. minuti se našao ispred Matkovića kada je on odlično reagirao i spriječio pogodak. Alžirac je atraktivno zapucao i četiri minute poslije kada je "škaricama" poslao loptu malo iznad gola. Dvije minute kasnije Zadar je stigao u do svoje najbolje prilike u jednoj kontri. Pucao je Tadić, no taj udarac nije bio dovoljno precizan, pa je lopta završila u gol-autu.

Bila je to posljednja opasnija situacija na utakmici, pa tako konačan rezultat iznosi 0:0.

• Obrisan korisnik30.09.2013. u 12:53
    Neće se profesor zadržati još dugo na klupi sada ako izgubi od Bugara vjerojatno je to to. Dinamu poništen regularan gol, a nisam vidio da su se na sva zvona bunili zbog toga kao što to znamo već tko stalno radi.
  • Obrisan korisnik30.09.2013. u 11:00
    A, što vi upravo radite nego kmečite?! Konstantno isticanje kako bi netko drugi, a znamo tko, kmečao, je ništa drugo nego kmečanje.
  • Obrisan korisnik30.09.2013. u 02:32
    Najbolje da sad kmečite,nakon toliko krađe u vašu korist...purgeri,moram vam reć da ste mi postali čak i draži od onih curica iz rijeke.Ipak ste vi prčija,a oni nisu niti to.HŽV!
  • Obrisan korisnik30.09.2013. u 00:12
    Da se nekim drugima ovako otme 2 boda bi slušao kmečanje do Božića ;)
  • Obrisan korisnik29.09.2013. u 21:00
    sudac poništio čisti gol. ajmo sad pilu naopako. brbić je očito kupio suce! nadam se da mamić uživa sa svojim ivankovićem i da se sprema da vrati čačića ili lončarevića