Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 01.10.2013, 15:00 h, Zagreb, igralište Kustošija, gledatelja: 2.000
Suci: Željko Frković (Gospić), Radošević (Gospić), Radić (Kastav)

Bernard Jurišić • utorak, 01.10.2013.

Nakon uzbuđenja u Rijeci, dalejko mirnije gostovanje tri dana kasnije Hajduk je imao u Zagrebu. Protiv četvrtoligaša Kustošije Splićani su rutinski s 5:1 prošli u osminu finala Hrvatskog kupa...

Marko Šoljić
53'
16
Marko Pavković
65'
17
Đemal Rahmanović
83'
Velimir Babić
5
(do 72')
21
(do 57')
Igor Tudor

Krcate tribine stadiona u zagrebačkoj Kustošiji dočekale su Hajduk tri dana nakon burnog gostovanja u Rijeci. Gotovo 2.000 gledatelja, velikim dijelom navijača splitske momčadi, vidjelo je utakmicu sa šest pogodaka i rutinski prolaz splitske momčadi.

Igor Tudor na sučeljavanje četvrtoligašu poslao je osmoricu igrača koji nisu istrčali u prvih 11 na Kantridi, tek su Milović, Bukva i Kouassi krenuli u obje utakmice. Bukvini ubačaji iz prekida opet su bili velika opasnost, a u 23. minuti je njegov direktan udarac iz slobodnog udarca zaustavila greda.

38 minuta Kustošija je odlijevala, a onda su u dvije minute dva ubačaja Bukve riješila utakmicu. Egzekutori su glavom bili Jonjić i Kouassi, a austrijski Bosanac još je jednom potvrdio titulu s kojom je došao u Split - "kralj asistencija".

Kiš je nastavio niz Hajdukovih pogodaka u 56. minuti, na asistenciju Andrijaševića, koji je i sam pogodio u 80. minuti, na dodavanje Milića.

Veliko slavlje domaćim navijačima osigurao je pogodak Željka Ljuboje minutu prije kraja, no Elvir Maloku u posljednjim trenucima vratio je Hajdukovu prednost na četiri razlike i konačnih 1:5.

• MalterEgo03.10.2013. u 15:51
    Bravo dico! Tako treba i kontra niželigaša hajdučki napast! Samo rad i doć će sve na naplatu! Podršku ćete uvik imat!
    MalterEgo
  • Hektor33301.10.2013. u 22:01
    Dobro da je prošlo bez drame.
    Hektor333
  • breelem01.10.2013. u 21:51
    5 asista u 4 utakmice do sada, svaka čast :)
    breelem
  • Obrisan korisnik01.10.2013. u 20:07
    nije mi bio problem:)
  • JeremijaX01.10.2013. u 20:02
    Nisi trebo trošit svoje dragocijeno vrijeme za registraciju na forumu samo kako bi napisao ovaj jadan komentar Jedva čekam utakmicu protiv radničkog... Oćemo pobjedu!