Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 09.10.2013, 18:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 3000
Suci: Krečak Ivo (Šibenik), Perica Goran (Šibenik), Kraljević Damir (Zadar)

Ivana Strahija • srijeda, 09.10.2013.

Rijeka je u srijedu odigrala zaostali susret 1/16 finala Hrvatskog kupa i potopila na svojoj Kantridi Zmaj iz Blata, hrvatskog trećeligaša.

Ricardo Bagadur
30'
Rafael Batista
46'
15
Šime-Josip Pedišić
46'
8
Ivan Roso
60'
Davor Čop

Zmaj Blato, član 3. HNL Jug, nije se dobro proveo na Kantridi, gdje su ga trupe Matjaža Keka u potpunosti deklasirale u šesnaestini finala Kupa. Trenutno osma momčad na trećeligaškoj tablici neće moći kazati da je prvoligašu pružila otpor, jer 11 pogodaka u mreži iza blatskog golmana govore sasvim drugačije.

Odmah po početku utakmice prvi je od osam svojih golova postigao Andrej Kramarić, kojeg je proigrao Mehmed Alispahić. Naoko se Riječani primiruju, daju Zmaju malo vremena za disanje, no u 18. minuti je već 2:0, kad je loptu u mrežu Zmaja smjestio Josip Brezovec, s 25 metara ravno u gornji lijevi kut.

Svega tri minute kasnije je 3:0, nakon što je Ivan Boras zaustavljen prekršajem, a sudac Ivo Krečak pokazao na bijelu točku. Kramarić preuzima odgovornost na sebe i matira Zmajevog golmana.

Do isteka prvog dijela, još jedan pogodak - Kramarića.

U drugom poluvremenu igrači Zmaja podsjećaju da se i oni igraju, pa Pedišić šalje loptu pored domaćeg gola, no nakon toga se sve pretvara u show Andreja Kramarića. Čak je pet puta Zagrepčanac pogodio gostujuću mrežu, postigavši tako ukupno osam golova te se upisavši na klupsku top listu najviše postignutih golova u jednoj utakmici.

Svoja je dva zgoditka dodao Alispahić, a 11:0 je najviša pobjeda Rijeke u povijesti Hrvatske.

• ORIENTAL15.10.2013. u 10:26
    Hoće li se više izvući domaćini za osminu finala kupa? Ili ovi u HNS-u to budu napravili dan prije igranja utakmica...
    ORIENTAL
  • The Phantom10.10.2013. u 18:51
    Kramarića u repku!
    The Phantom
  • Obrisan korisnik10.10.2013. u 18:43
  • jandro10.10.2013. u 15:49
    o čemu ti pričaš? razlika je reći "messi je najbolji igrač ove sezone" i "messi je najbolji igrač ikad". kako bi ti ovu drugu frazu izrekao bez da ubaciš "ikad". možda "u povijesti"? i opet dođeš na isto. zašto bi ja ako kažem da je messi najbolji igrač mislio da je on najbolji u povijesti? zašto... [više na forumu]
    jandro
  • Obrisan korisnik10.10.2013. u 14:50
    ipak protiv bilo koga da igraš službenu utakmicu osam golova dati je velika stvar zato bravo i ćestitke Kramariću