Premiership, 8. kolo, 19.10.2013, 13:45 h
Newcastle
Newcastle 2:2 Liverpool
Liverpool

Ivan Pavić • subota, 19.10.2013.

Subotnji program u Premiershipu otvorili su Newcastle kao domaćin i Liverpool koji je došao po minimalno bod koji bi ga bar dok se ne odigra cijelo kolo vratio na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. U svakom poluvremenu obje momčadi zabile su po pogodak, tako da je susret završio miroljubivim remijem...

Newcastle je stigao do prednosti u 24. minuti kada je Cabaye, jedan od mnogobrojnih Francuza u dresu Newcastlea, vukao loptu od centra do nekih 30-ak metara od gola Liverpoola. Nitko od gostujućih igrača nije izašao u blok, a Cabaye je odlučio iskoristiti svoj udarac iz daljine. Lopta je bila neugodna, a pred Mignoletom je prilikom udarca od travu još malo promijenila smjer i završila u mreži za vodstvo Newcastlea.

Ipak u 41. minuti stvari se vraćaju na početak. Yanga-Mbiwa ruši Suareza u šesnaestercu, a sudac Marriner bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku i isključuje Francuza. Najstrožu kaznu sigurno izvodi kapetan Liverpoola Gerrard za svoj 100. pogodak u Premiershipu.

Kao i u prvom poluvremenu, i u drugom Newcastle dolazi u vodstvo. U 57. minuti Cabaye je ubacio u šesnaesterac gostiju nakon slobodnog udarca, a najsnalažljiviji u gužvi bio je Dummett koji postiže pogodak za 2:1.

Na kraju Liverpool je ipak teren napustio s osvojenim bodom. U 72. minuti lijepa akcija Liverpoola po lijevoj strani, nakon koje je Suarez pronašao Sturridgea na pet metara od gola Newcastlea, rezultirala je pogotkom engleskog napadača za konačnih 2:2.

• Obrisan korisnik19.10.2013. u 19:20
    bas sam se namucio gledajuci ovu danasnju utakmicu. steta one suarezove precke, zbilja bi bila golcina i pol.
  • Obrisan korisnik19.10.2013. u 17:47
    Traljavo je sve to skupa bilo - ozbiljnija momčad bi rasturila Newcastle. Remi s okusom poraza.