MAXtv Prva liga, 13. kolo, 19.10.2013, 19:00 h, Park mladeži, gledatelja: 2000
Suci: Domagoj Ljubičić, Dalibor Conjar, Hrvoje Barišić (svi Osijek)
1:0(1:0) Dinamo
Dinamo

Mate Bilić donio Splitu velika tri boda, Dinamo razočarao uz jalovu dominaciju

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • subota, 19.10.2013.

Nogometaši Splita slavili su u derbiju 13. kola MAXtv Prve lige. Na svom terenu u Parku mladeži porazili su Dinamo po drugi put, rezultatom 1:0. Modri su tijekom cijele utakmice imali jalovu dominaciju, a Split je preko Mate Bilića iskoristio jednu od svojih rijetkih šansi...

Mate Pehar
64'
26
Nino Galović
77'
23
Goran Paracki
85'
Stanko Mršić

Branko Ivanković

Splitov trener Stanko Mršić napravio je jednu promjenu u odnosu na najavljeni sastav. Umjesto najavljenog Galovića, na stoperskoj je poziciji uz Glumca zaigrao kapetan Križanac, koji je do posljednjeg trenutka bio dvojben zbog ozljede. Mršiću su nedostajali njegov sin Antonio, zatim Vitaić, Baraban, Vrgoč i Rugašević.

Dinamov trener Branko Ivanković nije mogao računati na Sandomierskog, Addyja, Fernandesa, Brozovića i Halilovića.

"STOP rasizmu i netoleranciji"

Igrači Splita i Dinama pridružili su se FARE Akcijskom tjednu posvećenom borbi protiv rasizma i diskriminacije. Na teren su izašli u majicama s natpisom "STOP rasizmu i netoleranciji" sa sloganom "U boji snaga tolerancije".

Stanje na travnjaku bilo je sasvim očekivano. Dinamo je imao veći posjed lopte, a Split se opredijelio na čvrstu obranu s gotovo svim igračima iza lopte i pokušajima iz kontranapada, koji su doduše bili rijetki i bezopasni.

Modri su najopasniji bili polovicom prvog dijela. U 20. minuti Dujmović je blokirao volej Soudanija s vrha kaznenog prostora, a poslije kornera koji je uslijedio Zagorac je obranio udarac Dinamova stopera Šimunovića s pet metara.

Što se Splita tiče, mogu se tek izdvojiti 12. i 24. minuta. U 12. je Glavina ubacio s lijeve strane, a Dinamovi braniči blokirali udarce Vojnovića i Bilića, dok je u 24. Vojnović pucao s 25 metara malo pored desne vratnice.

Utakmica se počela pretvarati u pravu uspavanku, a onda je u 39. minuti Split poveo praktički ni iz čega. Vojnović se oslobodio svog čuvara i izvrsno "podvalio" loptu Biliću, koji je izbjegao zaleđe, izašao sam pred vratara Zeleniku i rutinski ga matirao za 1:0.

Bad Blue Boysi s domaćim navijačima

Na tribini koja inače nije rezervirana za gostujuće, na istočnoj, zajedno s navijačima Splita, smjestilo se 50-ak pripadnika Dinamovih navijača Bad Blue Boysa. Neslužbeno, karte su im kupili - Torcidaši, kao rezultat navijačkog ujedinjenja nakon priče s vaučerima. U svom "repertoaru" Boysi su se po običaju dotakli Zdravka Mamića i HNS-a.

U drugom poluvremenu igralo se gotovo isključio na polovici Splita. Dinamo je i dalje pokušavao pronaći poneku pukotinu u domaćoj obrani, no to im nije polazilo za rukom, ili točnije, nogom. Pucali su Ademi i Soudani, no nisu to bili pretjerano opasni udarci.

Dinamov trener Ivanković obavio je samo dvije izmjene. Već u 16. minuti morao je izvaditi ozlijeđenog Husejinovića, kojeg je zamijenio Antolić. Upravo je Antolić u 69. minuti ustupio mjesto Beqiraju, no ni on nije ostavio značajniji utisak.

Što je utakmica odmicala kraju, to se igra sve više cjepkala brojnim prekidima, prekršajima i žutim kartonima, a Splitovci su raznim "trikovima" pokušali potrošiti vrijeme. Upravo su zbog tog odugovlačenja zaradili nekoliko javnih opomena.

Dinamova nemoć u napadu nastavila se do samoga kraja. Čak je Split u 86. minuti mogao povećati vodstvo da je Paracki bio precizniji kod udarca s desetak metara nakon što se sjajno riješio Dinamovih braniča.

Zbog brojnih prekida igre četvrti sudac pokazao je još šest minuta sudačke nadoknade. U četvrtoj minuti od tih šest Dinamo je imao i svoju najbolju priliku na utakmici. Šimunić se priključio napadu, glavom spustio loptu za Soudanija, koji neometan s desetak metara šalje loptu malo preko grede.

Imali su Modri i korner kada se već bilo ušlo u sedmu minutu, no Splićani su se uspjeli obraniti i sačuvati velika tri boda.

• Mithrandir20.10.2013. u 13:41
    Ovaj pad nitko više nemože zaustaviti. Ono protiv Rijeke je bio labuđi pjev. Nisu momčad, nema tu trke, kretanja, borbenosti, agresivnosti, igre. Igrači ne igraju jedni za druge, nego svako za sebe....kaos. A nisu momčad jer je Zdravko Mamić u manje od godinu dana rasprodao gotovo cijelu momčad(... [više na forumu]
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik20.10.2013. u 13:23
    znači ovo što ću reći je samo moje mišljenje i naravno da ne očekujem da će se svi složiti. šimunić - najbolji stoper u hnl-u bez obzira na godine, pinto najbolji desni bek, trio fernandes, soudani, sammir (da sammir! bez obzira na mišljenje pa čak bi rekao i većine ljudi da on ne valja, za mene... [više na forumu]
  • iadera20.10.2013. u 08:27
    Oprosti prijatelju, ali ove sezone Hajduk ima najtalentiraniju ekipu u HNL-u. Baš me zanima prosjek godina ekipe. Ima li ko podatak?
    iadera
  • The Phantom20.10.2013. u 00:33
    A inače ih bude max 2 po utakmici
    The Phantom
  • cameosis20.10.2013. u 00:28
    ajde, hvala bogu da su uzeli tri boda. sada tako nastaviti i ugurati se na jedno od prva dva mjesta zajedno s hajdukom.