MAXtv Prva liga, 13. kolo, 20.10.2013, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj ulici, gledatelja: 4500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Borut Križarić (Čakovec), Goran Dević (Koprivnica)
Hrvatski dragovoljac
Ilija Sivonjić 39'
1:2(1:0) Hajduk
Marko Bencun 59', 90'+2'
Hajduk

Bencun ušao s klupe i s dva pogotka donio Hajduku preokret i vodeće mjesto na ljestvici

Vedran Babić • nedjelja, 20.10.2013.

Poraz Dinama u Parku mladeži u subotu nogometaši Hajduka iskoristili su na najbolji mogući način. Na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedili su Hrvatski dragovoljac 2:1 i tako zasjeli na vrh ljestvice. Junak pobjede Bilih je dvostruki strijelac Marko Bencun, koji je u igru ušao početkom drugog dijela...

Marko Brtan
67'
33
Matias Zubak
75'
13
Šime Gregov
87'
Igor Tudor

U svojoj jubilarnoj 700. utakmici u Hrvatskoj nogometnoj ligi Hajduk je ostvario pobjedu. Još važnije za njih, to slavlje znači proboj na prvo mjesto ligaške ljestvice. Bili su do pobjede došli s 2:1 u Kranjčevićevoj protiv Hrvatskog dragovoljca.

Sigećani su na poluvrijeme otišli s prednošću 1:0 pogotkom Sivonjića. Isti je igrač početkom nastavka promašio čisti zicer za podebljanje vodstva, a nedugo zatim Hajdukov trener Igor Tudor povukao je potez utakmice. U igru je uveo Bencuna, koji mu se odužio postigavši oba pogotka u preokretu. Prvi u 59., a drugi u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Uoči ovog susreta oba su trenera imala probleme s izostancima. Treneru Hrvatskog dragovoljca Davoru Mladini nedostajali su Doležal, Jazvić, Špehar, Živković i Tomić, a Tudoru Milović, Pašalić, Mujan, Lučić, Maloku i još otprije Caktaš.

Hajduk je tijekom cijele utakmice imao veći posjed lopte te je uglavnom vrijeme provodio na polovici Hrvatskog dragovoljca. No Tudorovi igrači teško su dolazili do izglednih prilika za postizanje pogotka. Pokušavali su pas-igrom i centaršutevima (pogotovo Vršajevića) slomiti obranu domaćih, ali nije išlo. Igrači Hrvatskog dragovoljca u obrani su stajali dosta dobro i nisu ostavljali previše prostora gostima.

Vrijedi izdvojiti nekoliko nepreciznih pokušaja Maglice glavom te udarce Sušića i Iluridzea iz daljine. Svoju najbolju priliku Hajduk je imao iz prekida. U 22. minuti Bukva je pucao iz slobodnog udarca s 18 metara, no domaći vratar Čović bio je spreman.

Što se Hrvatskog dragovoljca u napadu tiče, njegovi "izleti" na Hajdukovu polovicu bili su rijetki, ali zato puno konkretniji. Dvaput je bezopasno iz daljine pucao Kluk, a onda je u 35. minuti Bačelić-Grgić promašio zicer.

Vršajević je poskliznuo i otvorio prostor Jajčinoviću, koji je ubacio na pet metara za Bačelić-Grgića, a ovaj ne uspijeva ugurati loptu u nebranjenu mrežu. Kalinić je već bio savladan.

U 39. minuti Hrvatski dragovoljac ipak je poveo. Mrčela je sa stoperske pozicije poslao dugu loptu, koja je neobjašnjivo prebacila cijelu Hajdukovu obranu. Sivonjić je pobjegao neraspoređenim gostujućim stoperima Maloči i Nižiću, izašao sam pred Kalinića i lakoćom ga matirao za svoj drugi ovosezonski pogodak.

Uoči drugog poluvremena Tudor je u igru umjesto Milića uveo Jozinovića, a ubrzo je ušao i Bencun umjesto Iluridzea. Između te dvije izmjene, u 53. minuti, Hrvatski dragovoljac imao je praktički meč-loptu. Ponovno je Sivonjić ostao sam samcat te je krenuo prema Kaliniću, no ovaj je put odugovlačio s udarcem te mu je Hajdukov vratar uspio obraniti. Pokazat će se kasnije kako je taj promašaj bio iznimno skup.

Već u 59. minuti stigla je kazna. Dugu loptu Maloče Jozinović je spustio do Bencuna, koji je napravio nekoliko koraka, namjestio se i s desetak metara zatresao Čovićevu mrežu.

U posljednjoj trećini utakmice Hajduk je imao puno više od igre. Pokušali su Vršajević pa Bukva, dok je Dragovoljac priprijetio dalekometnim udarcem Jajčinovića.

Pritisak Hajduka pojačao se u samoj završnici, od 80. minuti nadalje. Andrijašević, koji je ušao umjesto ozlijeđenog Bukve, bio je neprecizan glavom, a dvije je šanse prokockao i Sušić. U 90. minuti Bencun je bio na pet metara od Čovićeva gola, ali je išao tražiti Maglicu iako je mogao i sam opaliti.

I onda, u 92. minuti, Sušić je s desne strane ušao u kazneni prostor Dragovoljca, odigrao povratnu na 7-8 metara, a ondje je Bencun smireno poslao loptu u mrežu za erupciju slavlja na tribinama. Naime, navijači Hajduka činili su veliku većinu od nekih 4.000 navijača na stadionu u Kranjčevićevoj.

Hajduk će tako kao vodeća momčad u sljedećem kolu dočekati Lokomotivu, dok Hrvatski dragovoljac, s jednakim brojem bodova kao posljednjeplasirani Osijek, gostuje na Maksimiru kod Dinama.

• Obrisan korisnik21.10.2013. u 08:54
    onaj osjećaj kad vidiš ovo http://i.minus.com/iZzwhwajdPrAK.gif i imaš dojam da su momci taman skinuli bayerna u finalu LP, kad ono pobjeda portiv predzadnje ekipe prvenstva. E za ovakve momente se gleda nogomet i za ovakve momente se navija za Hajduka.Iza aviona se vidi da svi dišu kao jedan... [više na forumu]
  • JeremijaX21.10.2013. u 02:16
    Aj leć spavat, brže!
    JeremijaX
  • ZooM21.10.2013. u 01:22
    Trebalo bi pisati peticiju i poslati je HNS-u i svim relevantnim institucijama da proglase završetak prvenstva jer je to jedina mogućnost da Ajduk bude prvak na kraju ove sezone.