Hrvatski nogometni kup, osmina finala, 30.10.2013, 14:00 h
Cibalia 0:2(0:1) Zadar
Zadar

Zadar ponovio prošlosezonski doseg, preko Cibalije u četvrtfinalu Kupa

Lovro Štrbinić • srijeda, 30.10.2013.

Nogometaši Zadra plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa pobjedom u Vinkovcima nad Cibalijom. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan za slavlje gostiju...

Zadarski nogometni prvoligaš drugu sezonu zaredom igrat će u četvrtfinalu Hrvatskog nogometnog kupa. Prošle godine Milin i igrači došli su do te faze senzacionalnom pobjedom nad Dinamom na Maksimiru, dok je ove godine protivnik u osmini finala bio drugoligaš.

Cibalia je ugostila Zadrane sa željom da prođe u sljedeću fazu natjecanja u kojem je znala doći u vrlo kasnu fazu, no favorit je na kraju potvrdio svoj status i oslobodio Vinkovčane kup obaveza za ovu sezonu.

Dalmatinski predstavnik došao je u vodstvo sredinom drugog dijela, kada je mrežu momčadi iz vrha drugoligaške konkurencije načeo veznjak Luka Begonja. S rezultatom 0:1 otišlo se na predah, a vrlo brzo po izlasku iz svlačionica došlo se korak bliže konačnoj odluci o pobjedniku.

Strijelac je u 51. minuti bio Josip Tadić, igrač Rijeke na posudbi u redovima Zadra, a na kraju se pokazalo da je time postavljen konačni rezultat. Zadrani se tako mogu posvetiti prvenstvenim obavezama u iščekivanu ždrijeba četvrtfinala, gdje su prošle godine zaustavljeni od strane Slaven Belupa.