Hrvatski nogometni kup, Osmina finala, 30.10.2013, 14:00 h, Unešić, igralište Borovište, gledatelja: 3000
Suci: Klaić Lukša (Konavle) Pepur Mario (Split) Radić Hrvoje (Split)

Branimir Korać • srijeda, 30.10.2013.

Nogometaši Dinama uspješno su odradili posao u osmini finala Kupa Hrvatske i plasirali su se među osam najboljih momčadi. Na gostovanju u Unešiću kod Zagore slavili su s visokih 5:0 i tako na očekivani način prošli dalje...

Mate Bašić
55'
17
Roko Škomrlj
55'
17
Ivan Buljubašić
65'

90
(do 70')
Zoran Mamić

Bez obzira što je u Zagrebu ostavio poveći broj igrača, Zoran Mamić složio je momčad koja je bez problema odradila posao u Unešiću. Domaćin je igrao hrabro, imao je u prvom poluvremenu prilika i za dolazak u vodstvo, ali Dinamo je na kraju ipak potvrdio klasu i očekivano slavio.

Iako su Modri pritiskali, stvarali prilike i bili očekivano bolji protivnik, nije im bilo baš najugodnije u prvih 40 minuta. Stvorili su domaćini neke prilike, međutim Zelenika je bio koncentriran i otklanjao je opasnost dok će napadač Zagore Antonio Lipotić zapamtiti nekoliko situacijama u kojima se mogao upisati među strijelce.

S druge strane Dinamovi igrači su propuštali izgledne prilike sve do 40. minute kada su napokon došli do vodstva. Akciju koju je započeo Brozović pogotkom iz lagane situacije konkretizirao je Junior Fernandes na dodavanje Ante Rukavine. Treba spomenuti i kako je Fernandes za razliku od nekoliko ranijih utakmica ovaj put bio više momčadski orijentiran, nije toliko solirao i očito je shvatio poruku upućenu nakon dvoboja s Hrvatskim dragovoljcem.

Vrlo brzo su Modri udvostručili prednost, igrala se 42. minuti kada je Josip Šimunić povisio vodstvo. Korner je izveo Brozović, a na drugoj stativi Šimunić je bio najspretniji i poslao je loptu u mrežu.

S dva gola u samoj završnici Dinamo je osigurao miran odlazak na odmor, a sve dvojbe, ako ih je i bilo, otklonjene su tek po izlasku igrača na teren. Već u 47. minuti Fatos Beqiraj je u svojoj prvoj akciji na susretu idealno poslužio Duju Čopa koji je povisio na 3:0.

Čop je još jednom iskoristio idealnu asistenciju suigrača u 60. minuti kada je ponovno iz lagane situacije pogodio, a ovaj put je to bilo na dodavanje Rukavine koji je tako upisao svoju drugu asistenciju na susretu.

Nakon četvrtog gola, Dinamo je malo spustio ritam, no bez obzira na to stigao je do još jednog pogotka. Bilo je to u 81. minuti kada je Fatos Beqiraj upotpunio dobar dan za Dinamove napadače pogodivši za konačnih 5:0.

Modri su tako bez većih problema odradili posao na gostovanju u Unešiću gdje su pred punim tribinama spriječili iznenađenje i po drugi put otkako se igra Hrvatski kup na ovom stadionu eliminirali domaćine.