Hrvatski nogometni kup, osmina finala, 30.10.2013, 14:00 h
Novigrad
Novigrad 0:2(0:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Inter u drugom poluvremenu slomio otpor Novigrada i izborio prolazak u četvrtfinale

Branimir Korać • srijeda, 30.10.2013.

Inter je opravdao status favorita na gostovanju u Novigradu i s pobjedom 2:0 prošao je u četvrtfinale Kupa. Domaćin se dobro držao u prvih sat vremena, ali onda su Zaprešićani krenuli u završavanje posla...

Potpuno zasluženo i prema očekivanjima Inter je prošao u četvrtfinale Kupa Hrvatske. Na gostovanju u Novigradu svladao je istoimenog domaćina s rezultatom 2:0, pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, ali isto tako je i domaćin propustio veliku priliku za uvođenje susreta u neizvjesnu završnicu.

U prvom poluvremenu obje momčadi su igrale prilično oprezno i rezervirano bez nekih velikih prilika, a onda su u nastavku susreta gosti krenuli ambicioznije i u konačnici im se to i isplatilo.

Predvođeni ubojitim napadačem Ilijom Nestorovskim stigli su do dva pogotka i pobjede.

Prvi pogodak postigli su u 59. minuti kada je Nestorovski skrenuo loptu do Čelikovića, a ovaj nije imao težak posao i doveo je Zaprešićane u vodstvo.

Već pet minuta kasnije susret je odlučen. Ovaj put Nestorovski je sam završio akciju, došao je pred domaćeg vratara Bebleka i pogodio za 2:0 i završavanje posla.

U nastavku susreta gosti su propustili još nekoliko velikih prilika, ali najveću je propustio Novigrad kada je u 81. minuti Radošević obranio kazneni udarac Grpcu.