Hrvatski nogometni kup, Osmina finala, 30.10.2013, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1500
Suci: Batinić Damir (Osijek) Pejić Dražen (Vukovar) Menđušić Hrvoje (Vinkovci)

Branimir Korać • četvrtak, 31.10.2013.

Nogometaši Slaven Belupa plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog kupa pobjedom protiv Lučkog u Koprivnici s 5:4. Imali su Koprivničanci visokih 4:1 15 minuta prije kraja, međutim Lučko se vratilo u utakmicu, ali Dario Čanađija je spasio domaćina i pogotkom u 89. minuti donio mu prolaz...

Borna Vinčić
67'
20
Kristian Mihelčić
69'
14
Josip Krznarić
72'
Dario Bašić

Pomalo neočekivano dramatično bilo je u Koprivnici gdje je Slaven Belupo u završnici susreta neshvatljivo popustio i dozvolio Lučkom čudesan povratak u samo šest minuta. Gosti su se iz sigurnog poraza vratili u utakmicu, od 4:1 stigli na 4:4, ali su u završnici ipak poraženi.

Slaven je dobro otvorio utakmicu i rano je stigao do vodstva. Već u devetoj minuti Matej Bagarić je doveo Koprivničance u vodstvo iz kaznenog udarca, međutim deset minuta kasnije bivši igrač Hajduka i Zagreba Mladen Pelaić uspio je poravnati na 1:1.

S tim rezultatom se otišlo na odmor da bi u drugom dijelu domaćin preuzeo kontrolu nad utakmicom i za 25 minuta stigao do visoke prednosti.

Već u 47. minuti Filip Ozobić je vratio Slaven Belupo u prednost, a isti igrač bio je precizan i u 59. minuti. Kada je Davor Vugrinec u 71. minuti zabio za 4:1, činilo se da je priči kraj.

Međutim s tim se nisu složili gosti. Povratak je krenuo u 75. minuti golom Borne Vinčića nakon čega su pogađali do 81. minute i Domagoj Abramović i Josip Krznarić koji su tako na čudesan način vratili Lučko u igru. Iako psihički uzdrmani, Koprivničanci su se uspjeli izvući i zahvaljujući pogotku Čanađije u 89. minuti "prošvercali" su se u četvrtfinale Kupa.