Bundesliga, 11. kolo, 02.11.2013, 18:30 h
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt 1:2 Wolfsburg
Wolfsburg

Josip Piršljin • subota, 02.11.2013.

Subotnji program 11. kola Bundeslige zatvorili su nogometaši Eintrachta iz Frankfurta i Wolfsburga. Gostujuća momčad u kojoj su igrali Olić i Perišić osvojila je sva tri boda i time se popela na peto mjesto tablice.

Wolfsburg je upisao treću pobjedu zaredom u njemačkom prvenstvu. U 11. je kolu gostovao u Frankfurtu kod Eintrachta i pobijedio 2:1. Domaća je momčad time pala na 14. poziciju, dok su gosti skočili na peto mjesto sa samo bodom manje od četvrtoplasirane Borussije (M).

Dieter Hecking je u početnu postavu Wolfsburga uvrstio Ivicu Olića i Ivana Perišića, dok je Srđan Lakić bio na klupi Eintrachta, a ušao je tek u 86. minuti. Gostujuća momčad je povela već u drugoj minuti kada je loptu u vlastitu mrežu nakon ubačaja Ochsa poslao Bamba.

Crno-crveni iz Frankfurta ipak su uspjeli izjednačiti do kraja prvog poluvremena. Meier je odlično izveo slobodni udarac s velike udaljenosti i pogodio donji kut Benaglija za 1:1. S tim se rezultatom i otišlo na predah uoči nastavka susreta.

Sve do 82. minute rezultat na semaforu stadiona Commerzbank Arene nije se mijenjao, no tada Vukovi dolaze do pobjedničkog pogotka. U akciji u kojoj je sudjelovao i Olić, Ochs je s desne strane ubacio u sredinu šesnaesterca gdje se našao Arnold i bez problema skrenuo loptu u mrežu za konačnih 1:2.

• cameosis03.11.2013. u 06:09
    da "zaslužena" ... wolfsburg je bio bolji samo u prvih 15-20 minuta ... dva gol-poklona eintrachta i tu je kraj priče. lakić je imao pred kraj utakmice fantastičnu prigodu za izjednačenje, uprskao ju je. bezveze izgubljena tri boda.
    cameosis
  • Obrisan korisnik02.11.2013. u 21:37
    Zasluzena pobjeda Wolfsburga ali sto mi se nije svidjelo to je u 85-oj minuti Perisic ponovo pravi kapitalnu gresku isto protiv Belgije, daje protivniku loptu, samo sto ovaj put Eintrachtov igrac ne zna dati gol. Ne znam sto mu je, samo da ne bude toga na Islandu...