MAXtv Prva liga, 15. kolo, 03.11.2013, 15:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 3.500
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Conjar (Osijek), Crnčić (Vrbovec)

Bernard Jurišić • nedjelja, 03.11.2013.

Slaven Belupo i Hajduk odigrali su odličnu utakmicu u 15. kolu MAXtv Prve lige. U 90 uzbudljivih minuta vidjeli smo šest pogodaka, moglo ih je biti i još, a na kraju su se Koprivničani i Splićani morali zadovoljiti s po jednim ubilježenim bodom...

Hajduk je u Koprivnicu stigao po pobjedu koja bi ga vratila na prvo mjesto nakon jučerašnje pobjede Dinama protiv Lokomotive. Splićani su u Koprivnicu doputovali bez nekoliko ozlijeđenih igrača, no izostanak je bilo i kod domaćina.

Otvaranje je bilo odlično, što god bi se dogodilo na jednoj strani, bilo bi uzvrata na drugoj. Na Kišev promašaj u šestoj minuti uzvratio je Čanađija u devetoj, na Iluridzeovu odličnu prigodu u 14. minuti stigla je još bolja Grgića minutu kasnije.

Po jedan žuti karton dodijeljen je na svakoj strani, a čak su i u izmjenama momčadi bile izjednačene. Nakon što je Frančić odmah na otvaranju Delića morao izvaditi zbog ozljede, Tudor je Iluridzea izvadio nezadovoljan njegovim angažmanom.

Hajduk je u vodstvo stigao u 34. minuti. Vršajević je ubacio s desnog boka, Kiš na prvoj vratnici preskočio loptu zbog bolje postavljenog Marija Pašalića, koji s 12 metara zakucava loptu pod gredu za 0:1.

No, domaćini su i na to imali odgovor. U 45. minuti Čanađija je pucao s desetak metara, Kalinić je kratko odbio loptu, ali samo do Marina Matoša koji gura loptu preko gol-linije za 1:1.

Kako su završili prvo, tako su domaćini otvorili drugo poluvrijeme. Hajduk je imao slobodan udarac na 30 metara, ali loša lopta Sušića otvorila je kontru Slavena, trojica plavih jurila su prema Kaliniću i na koncu je Petar Brlek ispod Hajdukovog vratara poslao loptu u mrežu za potpuni preokret Koprivničana.

Novi pogodak Slaven je zabio u 66. minuti, kad je Edson glavom poslao loptu u mrežu nakon kornera Crepulje. Činilo se da je Slaven trasirao put do pobjede, ali Hajdukovci se nisu predali.

Najprije je u 75. minuti Rodić obranio zicer Kouassiju, ali u nastavku akcije Sušić uspijeva pucati, a lopte putem dira Bagarića i završava u mreži za 3:2.

U 82. minuti Vugrinec je pobjegao u kontru, prevario Jozinovića, ali ne i vratara Kalinića. U prvoj minuti sudačke nadoknade Josip Bašić je kaznio loše izbijanje Bagarića i Rodićevu neodlučnost i ipak uspio spasiti bod splitskoj momčadi.

Jurnuli su Hajdukovci i po četvrti pogodak u preostale dvije minute, ali prekinuo je njihova nastojanja posljednji sučev zvižduk. Šest pogodaka, puno prigoda, odlična predstava i zaslužena podjela bodova epilog su uzbudljive partije u Koprivnici.

• Obrisan korisnik04.11.2013. u 12:48
    Koji sam onda klinac ja pratio? Sad sam zbunjen totalno. U svakom slučaju isprike, povlačim onaj post. Možda sam pomiješao sa SN-om, iako je to teško s obzirom na... Ajmo reći kulturu komentiranja.
  • Obrisan korisnik04.11.2013. u 00:01
    Nakon što im je u kupu poklonjen povratak u utakmicu i prolaz iz nepostojećeg penala, Tudor bi stvarno mora mučat ma kakvo suđenje bilo na današnjoj utakmici jer ga nakon kupa nije bilo ni čut ni vidit kad su ih pogurali dalje, tako da mu ovo sranje po sucima nema blage veze
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 21:38
    HCM
  • Obrisan korisnik03.11.2013. u 20:28
    Nije istina. Informiraj se. Minimalno onoliko koliko pokaže 4. sudac! Više može, manje ne. Pročitaj pravila, pa se pametuj jer inače ispadaš glup.Sudac je bio prilično pogubljen, nije da žuti Sušiću za start s leđa, nije da žuti za prekršaj na Kouassiju s obje noge. Bila je ruka u šesnaestercu... [više na forumu]
  • ZooM03.11.2013. u 20:19
    Previše se nerviraš, apsolutno je nebitno dal će Hajduk na kraju zaostati za Dinamom i filijalama 13 ili 15 bodova.