MAXtv Prva liga, 16. kolo, 08.11.2013, 18:00 h, Stadion u Stanovima, Zadar, gledatelja: 1000
Suci: Pejin Tihomir (Donji Miholjac) Grgić Miro (Osijek) Berger Dejan (Osijek)

Lovro Štrbinić • petak, 08.11.2013.

Lokomotiva je nakon dva uzastopna poraza došla do nove prvenstvene pobjede, devete u sezoni. Na Stanovima su rano poveli pogotkom Mesarića, a u završnici s igračem više potvrdili pobjedu preko Domagoja Pavičića te se izjednačili s Rijekom na ljestvici MAXtv Prve lige...

Jakov Surać
60'
20
Želimir Terkeš
69'
21
Domagoj Muić
75'
Tomislav Ivković

Ovotjedno 16. kolo MAXtv Prve lige susretom na Stanovima otvorili su Zadar i Lokomotiva. Nakon slavlja u Sigetu domaćini su htjeli potvrdu povratka u dobru formu, odnosno dodatno približavanje sredini poretka, dok su gosti iz Zagreba došli s jasnom željom da prekinu niz od dva uzastopna poraza.

Početak utakmice dao je naslutiti da će mnogo lakše do cilja doći Lokosi jer osim pokušaja Begonje u petoj minuti na asistenciju Tadića, kojeg je obranio Šarlija, domaćini nisu uspostavili željenu igru. Momčad pod vodstvom Tomislava Ivkovića na pogon raspoloženog Šovšića relativno je lagano dolazila do prilika za pogodak.

Iz jedne od prvih prilika Lokomotiva je i povela. Mišić je u osmoj minuti izveo udarac iz kuta, Pjaca glavom prebacio loptu na drugu stativu, a iz blizine Leonardu Mesariću nije bilo teško zabiti pogodak. Stoper kluba s Kajzerice zabio je Zadranima i u prvom međusobnom ogledu ovih dviju momčadi.

Tadić je zatim zaprijetio izjednačenjem, ali nakon što je blokiran, njegov drugu udarac s vrha kaznenog prostora u korner je odbio Šarlija. Minutu kasnije Budimir je sve namjestio Mišiću, koji povratnu loptu s desetak metara šalje visoko preko gola. U 17. minuti dovoljno precizan nije bio ni Bručić, kojeg je u situaciju jedan na jedan s Matkovićem sjajnom loptom izbacio Šovšić, no na kraju je vratar domaćina bio uspješniji.

Pet minuta nakon toga sam je pred Matkovića izašao i Budimir, ali i promašio okvir gola, a potom su do daha došli i Zadrani. Igra se preselila na polovicu gostiju, no osim nekolicine ubačaja i čestog dolaska na tridesetak metara od gola Šarlije, nije tu bilo konkretne opasnosti po Lokose. Zaprijetio je jednom Hrgović iz slobodnog udarca s nešto više od 20 metara, ali otišlo je to iznad vrata. Bez većih prigoda protekle su minute do kraja prvog poluvremena i na predah se otišlo s 0:1.

U nastavku je prva prijetnja zadarska, Hrgovićev snažan šut iz slobodnog udarca s 35 metara, ali ravno u vratara, baš kao i šest minuta kasnije na drugoj strani Budimir iz mnogo manje udaljenosti. Lokomotiva je i dalje dobro stajala na terenu, Zadar više stihijski napadao, što je otvaralo prostor za kontre i polukontre gostiju. Iz slobodnog udarca pokušao je Mišić, ali bez dovoljno siline, a nakon sat vremena igre odlično je s nešto više od 20 metara prizemno pucao Trebotić, no otišlo je to tik uz vratnicu.

Na drugoj strani pokušali su Ivančić i Gržan, ali njihovi pokušaji s 10-15 metara odlazili su iznad gola. Milin je napravio sve tri izmjene i pokušao probuditi svoju momčad, no kako je sve manje vremena bilo do kraja, tako je sve manje strpljenja i bilo prilikom građenja napada domaćih nogometaša.

U 81. minuti Zadru je posao dodatno otežan jer je zbog drugog žutog kartona isključen kapetan Jure Jerbić., a u prvoj minuti sudačke nadoknade stigla je potvrda konačnog ishoda. Domagoj Pavičić, koji je ušao u igru s klupe, izašao je nakon proigravanja Trebotića sam pred Matkovića, koji brani njegov prvi pokušaj, no odbijanac Pavičić posprema iz blizine u mrežu za konačnih 0:2.

Lokomotiva je tako došla do 29. osvojenog prvenstvenog boda u sezoni i privremeno se izjednačila po učinku s trećeplasiranom Rijekom. Zadar je ostao na sedmoj poziciji s 15 osvojenih bodova, a eventualnim uspjehom na Maksimiru može ga prestići Slaven Belupo.