MAXtv Prva liga, 16. kolo, 09.11.2013, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 15.000
Suci: Igor Pristovnik, Vabec, Ambrinac (svi Zagreb)

Hajduk prekinuo "istarsko prokletstvo", Pamićeva momčad konačno pala u Splitu

S Poljuda:Bernard Jurišić • subota, 09.11.2013.

Nogometaši Hajduka iznimno ozbiljno i motivirano dočekali su utakmicu protiv Istre. Logično, pulska momčad zadnjih je sezona vrlo dobro prolazila protiv Bilih, no ovog puta su bili bez šanse. Jean Evrard Kouassi namjestio je prvi i zabio drugi pogodak Bilih...

Pulska Istra 1961 posljednjih je godina prava "crna mačka" za splitske klubove. U Hajduku su stoga imali posebnu motivaciju uoči današnjeg okršaja, uz onu uobičajenu - bodove s kojima bi ostali u utrci s Dinamom na vrhu.

Splićani su stoga jurnuli od prve minute kako bi što prije prekinuli "istarsko prokletstvo". 13. minuta bila je sretna za domaćine. Sušić je izbacio Kouassija samog prema Ježini, ovaj je uspio u posljednji trenutak gurnuti loptu pored gostujućeg vratara prema drugoj vratnici, gdje natrčava Mario Pašalić i pogađa za vodstvo Hajduka.

Koncert u spomen na Vinka Cocu

Prije početka utakmice između Hajduka i Istre 1961 održan je koncert u spomen na nedavno preminulog pjevača i navijača Hajduka Vinka Cocu. Cocine pjesme uz navijački "zbor" s tribina pjevali su Alen Nižetić, Zorica Kondža, Hari Rončević, Ivo Amulić, Tereza Kesovija i klapa Cambi Split.

Naredni period pripao je Istri, koja je uglavnom prijetila preko neugodnog Franjića. No, Kalinić je bio nepremostiva prepreka za zeleno-žute.

U 37. minuti opet je Sušić pokrenuo akciju Hajduka, Jozinović odlično uposlio Kouassija u srcu kaznenog prostora, koji pogađa za 2:0. Pogodak i slavljenički salto mladog reprezentativca Obale Bjelokosti podigli su petnaestak tisuća gledatelja na noge.

Do poluvremena su Hajdukovci još dvaput kreirali opasnosti pred Ježinom, no Sušić nije imao dovoljno brzine, a Jozinović preciznosti za treći pogodak u prvom dijelu.

U drugo poluvrijeme angažiranije su krenuli gosti, ali nisu uspjeli stvoriti ništa ozbiljnije pred domaćim vratima. Hajduk je najopasnije zaprijetio u 67. minuti, kad je Jozinović u naletu u kazneni prostor pucao snažno, ali i neprecizno.

Nije bilo dobrog nogometa u drugom dijelu. Hajdukovci su se zadovoljili prednošću iz prvog dijela i zaključali sve prilaze svojim vratima, a Istra nije imala ideju kako opasnije ugroziti Kalinića. Hajduk je konačno uspio ubilježiti pobjedu protiv Istre, na zadovoljstvo dobro raspoloženih tribina.

• Obrisan korisnik10.11.2013. u 09:41
    Za sad je zanimljivija čak i od Premiershipa, ko bi reko. :)
  • Obrisan korisnik10.11.2013. u 03:12
    na stranu mamići i ostale spodobe, ova sezona u hnl je iznad svih očekivanja!
  • The Phantom10.11.2013. u 00:00
    Neka ga nije zva,bit će odmorniji za Hajduk,a to je bitnije od raznih repkica
    The Phantom
  • Obrisan korisnik09.11.2013. u 23:53
    Bencun je za Maglicu van Basten... nažalost, taj momak očito definitivno nije za hajduka, nije da nije dobio prilike. I čestitke Gračanu koji nije zvao Pašalića jer je, eto, "mlađi" :)