Latvija pala nakon pola sata, Gračanova prva pobjeda na klupi U21 reprezentacije

Josip Piršljin • utorak, 19.11.2013.

Hrvatska U21 reprezentacija opravdala je ulogu favorita pobijedivši Latviju 3:1 u šestom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Protivnik je svladan već nakon prvih pola sata igre i novi izbornik Nenad Gračan upisao je premijernu pobjedu na klupi nakon poraza od Švicarske.

Nenad Gračan je položio "popravni ispit" na klupi juniorske reprezentacije Hrvatske. Nakon uvodnog poraza od Švicarske, njegova je momčad uspjela na istom mjestu pobijediti Latviju, te nastavlja put prema prvom mjestu kvalifikacijske skupine 5 za odlazak na Euro 2015.

Susret je odigran na vrlo teškom, natopljenom terenu pulskog stadiona Aldo Drosina, te je u jednom trenutku bilo upitno hoće li se utakmica uopće igrati.

Zelenika se ozlijedio, stoga je Gračan na vrata postavio Delača, stoperi su bili Šimunović i Datković, dok su bokove držali Župarić i Jedvaj. Vezni red činili su Gorupec, Radošević, Močinić i Brozović, a istureniji su bili Šitum i Perica.

Hrvatska je odlično krenula i bolje se snašla na teškom terenu. Već u četvrtoj minuti Kockasti su poveli kada se u strijelce upisao branič Rome Tin Jedvaj. Ubrzo nakon tog gola, Hrvatska je povećala svoje vodstvo.

Igrala se osma minuta kada je jedanaesterac iznudio Stipe Perica, napadač Chelseaja na posudbi u NAC Bredi. I ovog je puta s bijele točke odlučio pucati Marcelo Brozović, kao i protiv Švicarske. No, Dinamovac je sada bio precizan, a u 33. minuti Perica se i sam upisao u strijelce zabivši za 3:0.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a u nastavku su Gračanovi igrači ipak smanjili tempo. Mreže u Puli se nisu tresle do 81. minute kada su gosti iz Latvije uspjeli smanjiti. Gol je postigao Rei koji je ušao u igru par minuta prije toga.

Hrvatska mlada reprezentacija ovom je pobjedom napravila još jedan značajan korak prema prvom mjestu u skupini i play-offu za Europsko prvenstvo u Češkoj 2015. godine. I dalje drži vrh skupine s 15 bodova, a da bi tu i ostala, Hrvatskoj je potrebna još jedna pobjeda protiv Latvije, te barem remi u domaćem ogledu s Ukrajinom.

• Obrisan korisnik20.11.2013. u 09:33
    Prvo čestitke dečkima i stručnom stožeru na čelu s Gračanom na pobijedi! A drugo nemam riječi kojima bi izkazao ogorčenje time što plaćam 80kn za HRT i njegova ČETIRI programa a oni nemaju prijenos čak ni ona smiješna Sportska tv nema prijenos. Nek se nose u ..........sa svojom digitalijom i silnim... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.11.2013. u 03:28
    c c c sjebali nam teren!!!
  • Lovro-ZG19.11.2013. u 21:16
    Super. Nadam se da ova pobjeda znači da će Gračan moć barem djelomično zamijenit Kovača.
    Lovro-ZG
  • ZooM19.11.2013. u 19:31
    Šteta da prvo mjesto ne vodi izravno na EP, eventualno donosi nešto slabijeg protivnika u dodatnim kvalifikacijama.