Hrvatski nogometni kup, Četvrtfinale - prve utakmice, 26.11.2013, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Goran Dević (Koprivnica), Dražen Fejer (Bjelovar)

Josip Piršljin • utorak, 26.11.2013.

Nogometaši Istre 1961 i Zadra odigrali su prvu utakmicu četvrtfinala Hrvatskog kupa. Zeleno-žuti su na svom stadionu pobijedili 1:0 i s minimalnom prednošću putuju u Zadar.

Šime Gržan
59'
26
Marcel Heister
68'
18
Domagoj Boljat
78'
Ferdo Milin

Prvu od ukupno tri utakmice koje će međusobno igrati u sljedećih tjedan dana Istra 1961 i Zadar su odradili danas u Puli. U četvrtfinalu Hrvatskog kupa momčad Igora Pamića uspjela je pobijediti 1:0 i tako stekla minimalnu prednost koju će nastojati obraniti sljedećeg utorka na Stanovima.

Susret je održan na travnjaku stadiona Aldo Drosina gdje je u subotu trebao gostovati Dinamo, no utakmica je odgođena. U međuvremenu su bura i sunce malo osušili teren, te su uvjeti za igru bili nešto bolji.

Istra je od početka nametnula svoju igru i tijekom svih 90 minuta bila je bolji suparnik. Zeleno-žuti su stvorili dosta prigoda i mogu žaliti što u Zadru za tjedan dana neće imati i veću prednost. Pamić je postavio svoje igrače u 3-5-2 formaciju s tim da je središnji branič umjesto Čaglja bio Graf, a Obšivač je igrao u sredini.

Puljani su do jedinog pogotka na susretu došli u 41. minuti kada je mrežu Zadrana pogodio Tomislav Havojić. Gosti su od 77. minute igrali bez Šimurine koji je zaradio drugi žuti karton nakon što je srušio Radonjića u pohodu na gol. Iako je bilo još izglednih prilika, dvoboj na Drosini je završio rezultatom 1:0.

U subotu se ove dvije ekipe sastaju na Stanovima u prvenstvu, a na istom mjestu se u utorak odlučuje o putniku u polufinale Kupa.