Europska liga, skupina I, 5. kolo, 28.11.2013, 19:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka
Suci: Kristinn Jakobsson, Gunnar Gunnarsson, Áskell Thór Gíslason (svi Island)
Rijeka
Rijeka
0:0(0:0) Vitória Guimarães
Vitória Guimarães

Bernard Jurišić • četvrtak, 28.11.2013.

Rijeka je trećim domaćim remijem završila domaće nastupe u ovogodišnjoj Europskoj ligi. Nakon Betisa i Lyona, i portugalska Vitoria otišla je s Kantride neporažena, a nije morala da je Benko bio precizan u 82. minuti...

Marco Matias
67'
29
Fernando Russi
77'

Rijeka se na pozitivan način oprostila od Kantride što se tiče europskih utakmice ove sezone. Iako su Riječani najavljivali lov na pobjedu protiv portugalske Vitorije, ni bod na kraju nije loš posao.

Krenuli su Riječani bez straha u utakmicu u kojoj su još mogli sačuvati teoriju prolaska dalje. Prijetili su Benko i Alispahić gostujućem vrataru, ali nisu ga uspjeli savladati. Gosti su uzvraćali iz kontranapada, no riječka obrana imala je odgovor.

Najbolja prigoga u prvom poluvremenu zbila se u 42. minuti. Kvržić je prošao kroz obranu gostiju i pronašao Alispahića, no ovaj ne koristi najbolju prigodu za riječko vodstvo.

Otvaranje drugog poluvremena ponovno je donijelo opasnosti pred gosujućim vratima, no Benko je iz slobodnog udarca bio za malo neprecizan, a Kvržić je u 63. minuti bio malo brži od lopte pa ga je zaleđe zaustavilo u dobroj situaciji.

A onda dramatična završnica. Benko je u 82. minuti dobio sjajnu loptu na 18 metara izbjegavši zaleđe, izašao oči u oči s gostujućim vratarom, ali jako loše pucao, točno u Douglasa. Bila je to kolosalna prilika da Rijeka pobjedom nagradi svoje navijače večeras.

Uzvratili su potom i gosti koji su u posljednjim minutama vratara Vargića stavili "na streljanu". Popustila je koncentracija riječkoj obrani, ali nije i vrataru koji je ukrotio sve što je trebalo i sačuvao Kantridu neosvojivom u Europi ove sezone.

Riječani su ovom utakmicom izgubili sve šanse za plasman dalje, a u posljednjem kolu gostuju u Sevilli kod Betisa.

• ZEEBANCIA29.11.2013. u 10:29
    Bravo za Rijeku. Ona je u Europi napravila najbolje što je mogla i to sa suparnicima jačim nego što ih ima Dinamo u svojoj skupini.I što je najvažnije Rijeka se nije osramotila.
    ZEEBANCIA
  • Obrisan korisnik29.11.2013. u 07:10
    je ! benko je slab 1na1 ..a sharbini sam k'o duh .. šteta, bilo bi lijepo zaokružiti priču pobjedom i imati nekakvu nadu , no dobro , osim što sam se nasmrzavao dva puta , nisam s kantride ni jednom otišao pognute glave
  • Obrisan korisnik29.11.2013. u 00:03
    Benko je već teško disao oko 70. minute i ova loša reakcija je samo rezultat toga.. još je i našao snage za trk ali koncentracija 0 bodova
  • Obrisan korisnik28.11.2013. u 23:05
    Benko više gola ne more dati...toliko o tome. I nije mu prvi put da ovako traljavo reagira 1 na 1.
  • Lovro-ZG28.11.2013. u 21:49
    šteta,može Rijeka bit zadovoljna s ovim bodom, al može se i žalit za nekim prilikama...