MAXtv Prva liga, 18. kolo, 30.11.2013, 19:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 200
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Premužaj (Varaždin), Loparac (Sladojevci)

Bernard Jurišić • subota, 30.11.2013.

U predigri velikog derbija u Zagrebu odigrao se "mali derbi" klubova iz Splita i Zagreba u Parku mladeži. Raspoloženi Crveni s tri pogotka u mreži ispratili su Lokomotivu i preskočili je na prvenstvenoj ljestvici...

Denis Glavina
69'
22
Antonio Mršić
82'
33
Josip Tomašević
89'
Tomislav Ivković

Kiša je otežala uvjete Splitu i Lokomotivi natopivši travnjak i potjeravši s tribina većinu znatiželjnika koji su htjeli pogledati "mali derbi" klubova iz Splita i Zagreba uoči onog pravog, nedjeljnog u Maksimiru.

Prvih pola sata proteklo je bez ozbiljnijih prigoda na bilo kojoj strani, a onda je prvu trećinu utakmice sjajnim potezom začinio Ante Erceg. Belleov ubačaj odbio se od jednog igrača Lokomotive i došao do veznjaka Crvenih, koji smiruje loptu prsima i efektno šalje u dalji kut za vodstvo Splita.

Nakon vodstva Splitovci su silovito krenuli i po drugi pogodak. Belle i Vojnović opasno su prijetili, a nizali su se korneri pred Šarlijinim vratima. Do poluvremena su gosti izdržali bez drugog pogotka, ali po loptu u mrežu morali su već na otvaranju drugog dijela.

Ercegov udarac nakon kornera u 47. minuti zaustavila je vratnica, a odbijenu loptu u gužvi dočekuje Tomislav Glumac i sprema u mrežu za 2:0.

Lokomotiva se tek tada malo razbudila, pokušavali su u nekoliko navrata zapriejtiti domaćim vratima, ali dalje od vratara Zagorca nisu mogli.

Točku na i pobjede Splita stavio je Mate Bilić dvije minute prije kraja. Belle je ubacio s desnog krila na glavu centralnog napadača Crvenih, koji po treći put trese mrežu gostiju i osigurava svojoj momčadi nova tri boda.

Split je ovim trijumfom pokazao da je u vrlo dobroj formi, uvjerljivom igrom i pobjedom preskočio je Lokomotivu na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice.

• Lovro-ZG01.12.2013. u 13:00
    novi je stadion za europske nastupe, Park mladeži trenutno ne može dobit nikakvu europsku licenciju
    Lovro-ZG
  • Obrisan korisnik01.12.2013. u 02:15
    treće, ne četvrto mjesto. barem na tren. baš zbog tog što se skupi 50 ljudi ne razumijem čemu novi stadion (osim naravno da operu novce)
  • Obrisan korisnik01.12.2013. u 00:15
    Svaka čast Splitu na rezultatima ali gadi mi se gledat utakmnice na kojima se skupi 50 ljudi..
  • cameosis30.11.2013. u 23:24